Ferie z ŚOK – najmłodsi podczas dwutygodniowej przerwy nie nudzili się w domu

O to, aby najmłodszym obywatelom Śremu nie nudziło się w domu podczas ferii, Śremski Ośrodek Kultury przygotował szereg warsztatów, które zakończyły się w ubiegły piątek. To właśnie wtedy zakończyła się akcja pod nazwą “Ferie z ŚOK”

Pierwszy tydzień ferii upłynął nam na zimową nutkę. Zajęcia obejmowały śpiew, taniec oraz plastykę, były prowadzone przez instruktor Julię Bartkowiak. Dzieci poznały podstawy wokalne, emisyjne oraz artykulacyjne. Śpiewaliśmy wiele piosenek dostosowanych do wieku uczestników. Kraina tańca także nie byłą nam obca. Dzieci poznały podstawy tańca nowoczesnego, funky i hip hopu, ale także salsy i poleczki. Zajęcia plastyczne dotyczyły tematów zimowych: natura podczas zimy, sporty zimowe, różne oblicza śniegu. Podczas warsztatów nie zabrakło także licznych zabaw. Zagadki, kalambury, podchody, tor przeszkód, zabawy integrujące grupę. Na zakończenie tygodnia odbył się także balik w maskach, które wykonały dzieci.

W drugim tygodniu ferii tj. w dniach 25.01 – 29.01 odbyły się kolejne warsztaty w ramach akcji “Ferie z ŚOK”. Tym razem dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach pod nazwą “Plastyczna galeria pomysłów”, podczas których mogły własnoręcznie wykonać przedmioty codziennego użytku takie jak organizer na biurko, biżuteria, skarbonka, wazon ozdobny czy ramka na zdjęcie. Nie zabrakło także wspólnych gier i zabaw. Zajęcia prowadziła instruktor ŚOK Monika Pieczyńska.

materiał oraz zdjęcia dzięki uprzejmości Śremskiego Ośrodka Kultury

Ferie z ŚOK – najmłodsi podczas dwutygodniowej przerwy nie nudzili się w domu

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.