Miejsce Przyjazne Pszczołom – Gmina Śrem dołączyła do manifestu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Informujemy, że Gmina Śrem przystąpiła do programu zainicjowanego przez ZT Kruszwica S.A. „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ginięcia pszczół i konieczność ochrony owadów zapylających, a także aktywizacja gmin z całej Polski do podjęcia działań na rzecz pszczołowatych.

Popierając Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom Gmina Śrem zobowiązała się przede wszystkim do tworzenia Miejsc Przyjaznych Pszczołom, w których owady zapylające znajdą pokarm i schronienie. W miejscach tych powinny rosnąć rośliny pyłkodajne i nektarodajne kwitnące od wiosny do późnej jesieni, zapewniając pszczołowatym ciągłość pożywienia.

Miejsce Przyjazne Pszczołom – Gmina Śrem dołączyła do manifestu

Zachęcamy mieszkańców do tworzenia na swoim balkonie, skwerze, w ogródku – Miejsc Przyjaznych Pszczołom i wspólnej walki o lepszy byt owadów zapylających. Każde stworzone Miejsce można zgłosić poprzez stronę internetową http://www.pomagamypszczolom.pl/application/zglos-miejsce,

zamieszczając zdjęcie balkonu/ogródka/skweru lub za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Śremie (mail: urzad@srem.pl, tel. 61 28 47 138 lub 61 28 47 140). Celem organizatora jest stworzenie 20 000 takich Miejsc na terenie całej Polski. Pomóżmy w realizacji tego celu i zasłużmy na tytuł Gminy Przyjaznej Pszczołom!
Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera