Miejsce Przyjazne Pszczołom – Gmina Śrem dołączyła do manifestu

0

Informujemy, że Gmina Śrem przystąpiła do programu zainicjowanego przez ZT Kruszwica S.A. „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ginięcia pszczół i konieczność ochrony owadów zapylających, a także aktywizacja gmin z całej Polski do podjęcia działań na rzecz pszczołowatych.

Popierając Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom Gmina Śrem zobowiązała się przede wszystkim do tworzenia Miejsc Przyjaznych Pszczołom, w których owady zapylające znajdą pokarm i schronienie. W miejscach tych powinny rosnąć rośliny pyłkodajne i nektarodajne kwitnące od wiosny do późnej jesieni, zapewniając pszczołowatym ciągłość pożywienia.

Miejsce Przyjazne Pszczołom – Gmina Śrem dołączyła do manifestu

Zachęcamy mieszkańców do tworzenia na swoim balkonie, skwerze, w ogródku – Miejsc Przyjaznych Pszczołom i wspólnej walki o lepszy byt owadów zapylających. Każde stworzone Miejsce można zgłosić poprzez stronę internetową http://www.pomagamypszczolom.pl/application/zglos-miejsce,

zamieszczając zdjęcie balkonu/ogródka/skweru lub za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Śremie (mail: urzad@srem.pl, tel. 61 28 47 138 lub 61 28 47 140). Celem organizatora jest stworzenie 20 000 takich Miejsc na terenie całej Polski. Pomóżmy w realizacji tego celu i zasłużmy na tytuł Gminy Przyjaznej Pszczołom!
Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.