Turniej taekwondo dla dzieci zwieńczył 15 lat UKS Taekwondo Feniks Śrem

W minioną sobotę, tj. 18 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie odbył się V Wielkopolski Turniej Dla Dzieci O Puchar Feniksa. Zawody były okazją do uczczenia 15 lat działalności śremskiego klubu taekwondo Feniks.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zajął klub Wilk z Gostynia. Co prawda zawodnicy zgromadzili tyle samo punktów (46 pkt.), co Fighters Mosina, ale zadecydowały lepsze wyniki w Poomse.

Pełne wyniki zawodów:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V2Apo7qax7uWbZQNrFQsLgbAOvhJauOUJ1Jh0O-W74s/edit?usp=sharing

Turniej taekwondo dla dzieci zwieńczył 15 lat UKS Taekwondo Feniks Śrem

Uczniowski Klub Sportowy Taekwondo FENIKS Śrem działa od 2002 roku w oparciu o przepisy Ustawy o kulturze fizycznej oraz Ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Jest organizacją non profit, w której wszystkie pozyskane środki finansowe i materialne są przekazywane na cele statutowe.

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Taekwondo FENIKS Śrem

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Taekwondo FENIKS Śrem

Te cele to przede wszystkim zapewnienie dzieciom ciągłości treningów sportowych, oraz umożliwienie startu w zawodach w Polsce i za granicą. Dodatkowo ładzony jest nacisk na inne aspekty, które idą nierozerwalnie za aspektami pracy czysto sportowej: organizacja czasu pozalekcyjnego, szansa na czerpanie pozytywnych wzorców, kształtowanie samodyscypliny i współpracy w grupie. Dzięki współpracy ze znakomitymi trenerami, pracy w małych grupach, umożliwiającej indywidualne podejście do zawodników, klub może się pochwalić wieloma sukcesami na arenie polskiej i międzynarodowej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Uczniowskiego Klubu Sportowego Taekwondo FENIKS Śrem.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.