Dywany shaggy – czemu zawdzięczają swoją popularność?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Od kilku lat dywany shaggy podbijają polski rynek. Są niezwykle miękkie, puchate i pasują do każdego rodzaju wnętrza, zarówno klasycznego jak i nowoczesnego. Dzięki długiemu włosiu dywany shaggy nadają pomieszczeniu oryginalny, a przy tym niezwykle przytulny wygląd. Co więcej, dywany te posiadają jeszcze jeden bardzo ważny atut – cenę.

Dywany shaggy – charakterystyka produktu

Najbardziej charakterystyczną cechą, jaką dzielą wszystkie dywany shaggy jest długie, miękkie włosie o długości nawet do 10 cm. Włókna najczęściej wykonane są ze sztucznego materiału (zwykle jest to polipropylen, akryl lub poliester), choć zdarzają się też modele z domieszką wełny, a nawet wykonane w stu procentach z wełny, jednak ich cena jest odpowiednio wyższa.

Zalety dywanów shaggy

Poza konkurencyjną ceną dywany shaggy posiadają kilka niemniej istotnych zalet, które składają się na ich niesłabnącą popularność. Przede wszystkim, materiały z jakich są wykonane nie uczulają, zatem doskonale nadają się dla alergików. Ponadto, są one łatwe w utrzymaniu i niezwykle wytrzymałe. Jak informuje konsultant sklepu z dywanami Dywante – nawet po kilku dobrych latach użytkowania wyglądają jak nowe. Ze względu na miękkość i grubość doskonale izolują pomieszczenia (zwłaszcza dywany shaggy wełniane), również akustycznie. Świetnie nadają się do siedzenia i zabawy na podłodze, dlatego coraz częściej wybierane są do pokojów dziecięcych.

Jak wybrać dywan shaggy?

Dywan, mimo, że często traktowany po macoszemu, stanowi jeden z ważniejszych elementów wystroju każdego wnętrza. Zwykle też to on decyduje o finalnym efekcie i charakterze pomieszczenia. Pierwszą rzeczą jaką należy wziąć pod uwagę, jest to, aby dywan shaggy pasował do stylu mieszkania. Tutaj drogi doboru są dwie: na zasadzie kontrastu lub harmonii. W pierwszym wypadku dywan stanowi kontrapunkt, ożywiając całe pomieszczenie i przyciągając uwagę. W drugim współgra on kolorystycznie i stylistycznie z pomieszczeniem, tworząc stonowany, uspokajający nastrój. Warto też zwrócić uwagę na wielkość kobierca: nie może być on ani za duży ani za mały. Na przykład w przypadku salonu, dobrze aby przynajmniej część mebli wypoczynkowych znajdowała się na dywanie, ale nie należy przy tym zapominać, że podłoga również stanowi element dekoracyjny i nie powinna być całkowicie zasłonięta.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.