|

Piłkarska Reprezentacja Wojska Polskiego na Mistrzostwach Świata. Jest śremski akcent.

Piłkarska Reprezentacja Wojska Polskiego weźmie udział w drugich Wojskowych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Awans do turnieju wywalczyło łącznie 16 reprezentacji, które w terminie od 13 do 29 stycznia 2017r. będą rywalizowały w miejscowości Muscat w Omanie. Kierownikiem polskiego zespołu jest Dominik Sworowski ze Śremu, który jest jednocześnie prezesem Warty Śrem.

Dominik Sworowski, wieloletni trener w śremskich klubach, dzisiaj prezes Warty Śrem

Związany z Wartą od 2007 roku jako trener drużyn juniorskich, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu specjalności “Organizacja i Zarządzanie Sportem” oraz ukończył studia podyplomowe uzyskując tytuł Trenera II Klasy (piłka nożna).
Ponadto ukończył wiele kursów z dziedziny piłki nożnej, zarządzania oraz marketingu sportowego, między innymi: uczestnik renomowanego kursu trenerskiego UEFA B (kurs pod auspicjami Niemieckiego Związku Piłki Nożnej w Barsinghausen), wielokrotny uczestnik konferencji szkoleniowych organizowanych przez WZPN i UEFA Grassroots oraz odbył staż w Legii Warszawa. Nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, wieloletni trener w śremskich klubach.

Dominik Sworowski, prezes Śremskiego Klubu Sportowego Warta
Dominik Sworowski, prezes Śremskiego Klubu Sportowego Warta

Piłkarska Reprezentacja Wojska Polskiego: w grupie C zagramy z Kanadą, Syrią oraz Egiptem

Oprócz gospodarzy turnieju, w międzynarodowych zawodach wezmą udział wojskowe reprezentacje: Irlandii, Iranu, Syrii, Bahrajnu, Kataru, USA, Kanady, D.P.R. Korea, Algierii, Egiptu, Mali, Gwinei, Francji, Niemiec oraz Polski.
Polscy żołnierze trafili do grupy C, a ich przeciwnikami będą Kanada, Syria oraz Egipt.

Piłkarska Reprezentacja Wojska Polskiego
Piłkarska Reprezentacja Wojska Polskiego

Reaktywacja piłkarskiej Reprezentacji Wojska Polskiego po 22 latach.

Po raz ostatni drużyna reprezentująca Wojsko Polskie rozegrała mecz na stadionie krakowskiego Wawelu w 1994 roku. Biało-czerwoni ulegli 1:5 Holendrom. W pierwszym dwumeczu, którego stawką był awans do I Światowych Igrzysk Wojskowych w Rzymie, nasi reprezentanci przegrali z Pomarańczowymi w Wezep 1:3. Reprezentację Wojska Polskiego oparto na żołnierzach zasadniczej służby wojskowej z III-ligowego Wawelu Kraków i na wspierającym ich pierwszoligowcu Krzysztofie Bizackim z Ruchu Chorzów.

Trzecioligowcy byli zbyt słabi, aby wygrać dwumecz z Holendrami, którzy w swoim składzie mieli między innymi zawodników z pierwszej drużyny Ajaxu Amsterdam.

Rok wcześniej reprezentacja, oparta głównie na pierwszoligowych piłkarzach bydgoskiego Zawiszy, zajęła 5. miejsce w finałach mistrzostw świata drużyn wojskowych, które odbyły się w Maroku. W czempionacie, który rozgrywany jest od 1946 roku, reprezentacja WP wystąpiła tylko jeden raz – właśnie w 1993 roku.

Drugie Wojskowych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej
Drugie Wojskowych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.