Piłkarska Reprezentacja Wojska Polskiego na Mistrzostwach Świata. Jest śremski akcent.
Piłkarska Reprezentacja Wojska Polskiego weźmie udział w drugich Wojskowych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Awans do turnieju wywalczyło łącznie 16 reprezentacji, które w terminie od 13 do 29 stycznia 2017r. będą rywalizowały w miejscowości Muscat w Omanie. Kierownikiem polskiego zespołu jest Dominik Sworowski ze Śremu, który jest jednocześnie prezesem Warty Śrem.
Dominik Sworowski, wieloletni trener w śremskich klubach, dzisiaj prezes Warty Śrem
Związany z Wartą od 2007 roku jako trener drużyn juniorskich, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu specjalności “Organizacja i Zarządzanie Sportem” oraz ukończył studia podyplomowe uzyskując tytuł Trenera II Klasy (piłka nożna).
Ponadto ukończył wiele kursów z dziedziny piłki nożnej, zarządzania oraz marketingu sportowego, między innymi: uczestnik renomowanego kursu trenerskiego UEFA B (kurs pod auspicjami Niemieckiego Związku Piłki Nożnej w Barsinghausen), wielokrotny uczestnik konferencji szkoleniowych organizowanych przez WZPN i UEFA Grassroots oraz odbył staż w Legii Warszawa. Nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, wieloletni trener w śremskich klubach.
Piłkarska Reprezentacja Wojska Polskiego: w grupie C zagramy z Kanadą, Syrią oraz Egiptem
Oprócz gospodarzy turnieju, w międzynarodowych zawodach wezmą udział wojskowe reprezentacje: Irlandii, Iranu, Syrii, Bahrajnu, Kataru, USA, Kanady, D.P.R. Korea, Algierii, Egiptu, Mali, Gwinei, Francji, Niemiec oraz Polski.
Polscy żołnierze trafili do grupy C, a ich przeciwnikami będą Kanada, Syria oraz Egipt.
Reaktywacja piłkarskiej Reprezentacji Wojska Polskiego po 22 latach.
Po raz ostatni drużyna reprezentująca Wojsko Polskie rozegrała mecz na stadionie krakowskiego Wawelu w 1994 roku. Biało-czerwoni ulegli 1:5 Holendrom. W pierwszym dwumeczu, którego stawką był awans do I Światowych Igrzysk Wojskowych w Rzymie, nasi reprezentanci przegrali z Pomarańczowymi w Wezep 1:3. Reprezentację Wojska Polskiego oparto na żołnierzach zasadniczej służby wojskowej z III-ligowego Wawelu Kraków i na wspierającym ich pierwszoligowcu Krzysztofie Bizackim z Ruchu Chorzów.
Trzecioligowcy byli zbyt słabi, aby wygrać dwumecz z Holendrami, którzy w swoim składzie mieli między innymi zawodników z pierwszej drużyny Ajaxu Amsterdam.
Rok wcześniej reprezentacja, oparta głównie na pierwszoligowych piłkarzach bydgoskiego Zawiszy, zajęła 5. miejsce w finałach mistrzostw świata drużyn wojskowych, które odbyły się w Maroku. W czempionacie, który rozgrywany jest od 1946 roku, reprezentacja WP wystąpiła tylko jeden raz – właśnie w 1993 roku.