Zły, niedobry Śremski Sport zabrał nam lodowisko. Hejt rulezzz…

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Historię zamknięcia śremskiego basenu, a później rozpoczęcie jego remontu znają już chyba wszyscy. Temat wałkowany był (jest) we wszystkich internetowych zakątkach. Najważniejszą jednak informacją jest fakt, że znamy termin otwarcia “nowego basenu w Śremie.

3 października Śremski Sport (właściciel obiektu sportowego przy ul. Staszica 1 w Śremie) podpisał umowę z wykonawcą remontu basenu, a już dwa dni później, czyli 5 października br. przekazano plac budowy. Koniec inwestycji zaplanowany jest na 31 sierpnia 2017, czyli… 1 września wielkie otwarcie 😉

Prace idą ”zgodnie z planem”, już niedługo będziemy cieszyli się z nowego basenu (ile razy można jeździć do Kórnika lub Gostynia?), jest jednak jedno ale. Lodowisko.
Lodowisko w tym roku będzie w Śremie zamknięte

O zamknięciu (lub inaczej: nie-otwarciu) śremskiego lodowiska poinformował wczoraj Śremski Sport na swojej stronie internetowej. Od tego momentu w internecie na spółkę wylała się fala hejtu oskarżająca o nieudolność organizacyjną i brak dobrej woli, aby spróbować przenieść namiot z lodem w inne miejsce.

Jako przykład wskazywane jest lodowisko w Kórniku, które pojawiło się na tamtejszym rynku.

“Co to za problem przenieść ten namiot w inne miejsce!!! Albo tak jak w Kórniku zrobić na rynku!(…)”.

Pomysł dobry, ale… 🙂 Tafla lodowiska w Kórniku (około 250m²) ułożona jest z paneli syntetycznego lodu (technologia Xtraice). Komu udało się korzystać z lodowiska w Kórniku ten wie, że ma on sporo wad. Gdy powierzchnia nie jest regularnie czyszczona z łatwością zbierają się na niej drobiny piachu i inne zanieczyszczenia, które mogą uszkadzać krawędzie płóz. Nie, lodowisko w Kórniku nie jest takie samo, jak lodowisko w Śremie 😉

A gdyby tak jednak pokusić się o sztuczne lodowisko w Śremie, jaki byłby koszt?

Sztuczne lodowisko o powierzchni 300m2 z całym wyposażeniem, to koszt ok. 125.000zł na trzy miesiące. Pojawiłby się hejt oskarżający o generowanie strat przez spółkę Śremski Sport.

A gdyby tak przenieść aktualny namiot z lodowiskiem oraz agregatem w inne miejsce, jaki byłby koszt?

Każdy, kto je widział z całą pewnością ma świadomość, że jest to ogromna operacja logistyczna. Poza tym, agregat podtrzymujący lód generowałby taki hałas, że w sieci pojawiłyby się kolejne negatywne komentarze. Śremski rynek odpada. Miejsce blisko jakichkolwiek zabudowań odpada. Hałas byłby nie do zniesienia. Nie słyszeliśmy o pasywnych agregatach podtrzymujących lodowisko 😉

A gdyby tak zostawić aktualny namiot z lodowiskiem w tym miejscu, w którym jest?

Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć 😉

Śremski Sport skazany jest na śremską falę hejtu

Podsumowując, jakiej decyzji Śremski Sport by nie podjął, skazany jest na “śremską falę hejtu”.
W Śremie w tym roku nie będzie lodowiska. Czy Śremski Sport nie ponosi żadnej winy? Naszym zdaniem nikt w spółce nie spodziewał się aż takiej negatywnej fali, jaka pojawiła się w sieci. Być może informacja o tym, że nie będzie lodowiska powinna pojawić się wcześniej. Z drugiej jednak strony, my nawet nie zakładaliśmy tego, że lodowisko w tym roku będzie. Śledzimy postępy prac remontu basenu, widzimy jaką przebudowę przechodzi obiekt przy ul. Staszica 1. Mamy świadomość z ogromnych funduszy, jakie trzeba byłoby przeznaczyć na położenie sztucznego lodowiska. Nawet nie myślimy o próbie przeniesienia aktualnego namiotu w inne miejsce, bo jest to z logistycznego oraz finansowego punktu nierealne.

Czy wierzymy, że w przyszłym roku będziemy mieli dobrej jakości basen i dobrej jakości lodowisko?

Tak naprawdę, to wizualizacja “nowego” basenu sprawia, że tak. Wierzymy, że warto będzie czekać. Plany są ambitne, chociaż wymagania mieszkańców wysokie. Pozostaje nam czekać. Cierpliwie. Bez bezsensownego hejtu.

Wczoraj obiecaliśmy opublikować zdjęcia z remontu basenu w Śremie, jak pod zdjęciem wstawionym na facebooku zbierze się minimum 30 “polubień”. Zebrało się ponad 100, także dotrzymujemy obietnicy 😉

Zdjęcia dzięki uprzejmości Śremskiego Sportu.

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera