Oszuści, którzy podawali się za pracowników gazowni zatrzymani przez śremską policję.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Oszuści, którzy podawali się za pracowników gazowni zostali złapani przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Mieszkańców Śremu wprowadzali w błąd twierdząc, że muszą wymienić czujniki gazu.

Oszuści byli agresywni oraz aroganccy.

Dyżurny śremskiej Policji zgłoszenie o podejrzanych kontrolach otrzymał 15 listopada br. około godz. 10:50. Został powiadomiony o tym, że do dwóch mieszkań na osiedlu Jeziorany w Śremie zapukał mężczyzna, który powiedział, że jest z gazowni i montuje czujniki gazu, które są obowiązkowe. Zgłaszająca sprawę kobieta poinformowała dyżurnego, że zarówno ona, jak i jej sąsiadka nie przyjęły tej oferty. Wówczas mężczyzna był wobec nich agresywny, arogancki i oddalił się.

Czujnik gazu kosztuje 199zł i wymiana jest obowiązkowa.

Jeden z mieszkańców Śremu poinformował policję, że jego matka została oszukana przez dwóch mężczyzn podających się za pracowników gazowni. Zamontowali jej w mieszkaniu czujnik gazu za kwotę 199 złotych informując, że montaż jest obowiązkowy.

Oszuści byli mieszkańcami Kruszwicy oraz Konina.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci na osiedlu Jeziorany zatrzymali dwóch oszustów. Okazali się nimi: 34-letni mieszkaniec Kruszwicy i 37-letni mieszkaniec Konina. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też czujniki gazu i dokumentację, którą oszuści mieli przy sobie, w tym dwie umowy potwierdzające montaż czujników gazu u kolejnych mieszkańców Śremu.

Kryminalni ustalili dziewięć pokrzywdzonych osób.

Prowadzący sprawę policjanci Wydziału Kryminalnego, jak dotychczas, ustalili dziewięć pokrzywdzonych osób, którym 34-latek oferował czujniki informując, że są one obowiązkowe, a 37-latek zajmował się montażem tych urządzeń. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że, aby uwiarygodnić przestępczy proceder, jeden z mężczyzn ma zarejestrowaną firmę, której nazwa sugeruje związek z branżą gazową.

16 listopada br. policjanci przedstawili, działającym wspólnie, oszustom po dziewięć zarzutów. Sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Oszustom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci, którzy ją prowadzą wstępnie ustalili, że w ciągu kilku ostatnich tygodni oszukanych zostało znacznie więcej mieszkańców Śremu. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do osób, u których byli oszuści o kontakt ze śremską Policją. Można zgłaszać się osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie lub telefonicznie dzwoniąc bezpośrednio do policjantów prowadzących sprawę – tel. 61 28 15 278.

Oszuści, którzy podawali się za pracowników gazowni zatrzymani przez śremską policję.
Oszuści, którzy podawali się za pracowników gazowni zatrzymani przez śremską policję.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.