Oszuści, którzy podawali się za pracowników gazowni zatrzymani przez śremską policję.

Oszuści, którzy podawali się za pracowników gazowni zostali złapani przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Mieszkańców Śremu wprowadzali w błąd twierdząc, że muszą wymienić czujniki gazu.

Oszuści byli agresywni oraz aroganccy.

Dyżurny śremskiej Policji zgłoszenie o podejrzanych kontrolach otrzymał 15 listopada br. około godz. 10:50. Został powiadomiony o tym, że do dwóch mieszkań na osiedlu Jeziorany w Śremie zapukał mężczyzna, który powiedział, że jest z gazowni i montuje czujniki gazu, które są obowiązkowe. Zgłaszająca sprawę kobieta poinformowała dyżurnego, że zarówno ona, jak i jej sąsiadka nie przyjęły tej oferty. Wówczas mężczyzna był wobec nich agresywny, arogancki i oddalił się.

Czujnik gazu kosztuje 199zł i wymiana jest obowiązkowa.

Jeden z mieszkańców Śremu poinformował policję, że jego matka została oszukana przez dwóch mężczyzn podających się za pracowników gazowni. Zamontowali jej w mieszkaniu czujnik gazu za kwotę 199 złotych informując, że montaż jest obowiązkowy.

Oszuści byli mieszkańcami Kruszwicy oraz Konina.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci na osiedlu Jeziorany zatrzymali dwóch oszustów. Okazali się nimi: 34-letni mieszkaniec Kruszwicy i 37-letni mieszkaniec Konina. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też czujniki gazu i dokumentację, którą oszuści mieli przy sobie, w tym dwie umowy potwierdzające montaż czujników gazu u kolejnych mieszkańców Śremu.

Kryminalni ustalili dziewięć pokrzywdzonych osób.

Prowadzący sprawę policjanci Wydziału Kryminalnego, jak dotychczas, ustalili dziewięć pokrzywdzonych osób, którym 34-latek oferował czujniki informując, że są one obowiązkowe, a 37-latek zajmował się montażem tych urządzeń. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że, aby uwiarygodnić przestępczy proceder, jeden z mężczyzn ma zarejestrowaną firmę, której nazwa sugeruje związek z branżą gazową.

16 listopada br. policjanci przedstawili, działającym wspólnie, oszustom po dziewięć zarzutów. Sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Oszustom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci, którzy ją prowadzą wstępnie ustalili, że w ciągu kilku ostatnich tygodni oszukanych zostało znacznie więcej mieszkańców Śremu. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do osób, u których byli oszuści o kontakt ze śremską Policją. Można zgłaszać się osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie lub telefonicznie dzwoniąc bezpośrednio do policjantów prowadzących sprawę – tel. 61 28 15 278.

Oszuści, którzy podawali się za pracowników gazowni zatrzymani przez śremską policję.
Oszuści, którzy podawali się za pracowników gazowni zatrzymani przez śremską policję.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.