Niezapominajka jako pierwsze przedszkole w Śremie wprowadza karty zbliżeniowe

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W Przedszkolu Niezapominajka prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety przy ul. Dutkiewicza 13 w Śremie pojawiły się karty zbliżeniowe. To pierwszy taki system w mieście. Rodzice przykładają kartę do czytnika przy wejściu i wyjściu dziecka z przedszkola, a urządzenie zlicza czas spędzony pod fachowa opieką.

Przedszkole Niezapominajka jako pierwsze przedszkole w Śremie wprowadza karty zbliżeniowe dla każdego dziecka. Jak powiedziała nam dyrekcja przedszkola, jest to spowodowane dbałością o bezpieczeństwo dzieci.

Urządzenie zamontowano w szatni. Rodzice przykładają kartę rano, kiedy przyprowadzają pociechę i po południu, przed wyjściem. System sprawdza godzinę i przesyła do komputera. Na tej podstawie dyrekcja określa, ile czasu dziecko spędziło w przedszkolu.

Odbicie karty i odbiór dziecka z przedszkola następuje z chwilą, kiedy dziecko z rodzicem opuszcza teren szatni i przedszkola, a nie w chwili wejścia rodzica do przedszkola.

Karty zbliżeniowe w Przedszkolu Niezapominajka w Śremie

Powyższe działania związane są z koniecznością rzetelnego monitorowania czasu pobytu każdego dziecka w placówce, co np. w przypadku zdarzeń losowych jest niezbędne do stwierdzenia, czy dziecko w chwili zdarzenia znajdowało się pod opieką nauczyciela, czy rodzica.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.