W Śremie wypożyczymy rower za pomocą smartfona - szybko i łatwo

W Śremie wypożyczymy rower za pomocą smartfona – szybko i łatwo

Dzisiaj, czyli 15 maja br. uruchomiona została w Śremie nowa forma systemu rowerów miejskich. Wzorem innych dużych miast do wypożeczenia roweru wystarczy smartfon, a całość ma być szybka i przede wszystkim łatwa. Uruchomiony system wypożyczania i zarządzania rowerami działa w formule 4G. Pierwsze 30 minut użytkowania roweru jest darmowe. Sieć śremskich rowerów miejskich liczy 20 jednośladów oraz 5 stref:

  • strefa węzeł przesiadkowy Stary Rynek
  • strefa al. Solidarności/ ul. Żurawia od strony Miejskiego Parku im Wł. Puchalskiego
  • strefa Jeziorany przy ul. Tadeusza Bora Komorowskiego
  • strefa deptak Jeziorany 

oraz

  • dodatkowa strefa dostępna w sezonie letnim przy Plaży Miejskiej w Śremie
W Śremie wypożyczymy rower za pomocą smartfona – szybko i łatwo

Do obsługi posłuży intuicyjna aplikacja, którą wystarczy zainstalować na smartfonie, założyć konto i zasilić  opłatę startową. Pierwsze 30 minut użytkowania roweru jest darmowe.
Regulamin i wszystkie szczegóły dostępne są na stronie https://srem.bike/

Rowery wyposażone są w urządzenia do nadzoru i komunikacji, które wskazują bieżące miejsce ich lokalizacji. Jest to połączenie technologii GPS, komunikacji poprzez sieć mobilną i czujników ruchu, czyli rozwiązań typu Smart City, które pozwolą lepiej zarządzać infrastrukturą miejską oraz podnosić komfort życia mieszkańców. Projekt tej formy wypożyczania rowerów w Śremie jest pilotażowy. Jeżeli projekt zyska uznanie wśród mieszkańców, obszar funkcjonowania będzie powiększany o kolejne rowery i stacje. 

Opłaty za korzystanie ze Śremskiego Roweru Miejskiego

Opłaty za korzystanie ze Śremskiego Roweru Miejskiego

System wypożyczania i zarządzania rowerami zbudowało konsorcjum Orange Polska i Roovee. Na uruchomienie i utrzymanie Śremskiego Roweru Miejskiego gmina przeznaczyła 70.356 zł.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.