Dzieci z Przedszkola Pod Wierzbami testowały klocki Imagination Playground

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że od października Biblioteka Publiczna w Śremie zaprasza dzieci w wieku od 3 do 11 lat na interaktywną wystawę “przeBUDOWA” z CENTRUM NOWOCZESNOŚCI „MŁYN WIEDZY” z Torunia. Wystawa składa się ze 151 elementów klocków “Imagination Playground”, które wykonane są z biodegradowalnej, miękkiej, lekkiej i wodoodpornej pianki.

W miniony czwartek “klockową wystawę” postanowiły sprawdzić przedszkolaki z grupy „Kotki”, wybrały się z wizytą do Biblioteki Publicznej na kreatywne spędzanie czasu z wykorzystaniem klocków Imagination Playground.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dzieci były zaskoczone niespodzianką jaka na nie czekała w Bibliotece. Nie spodziewały się takiej ilości elementów do budowania i to jeszcze w takich rozmiarach! Przedszkolaki z radością rozpoczęły wspólną kreatywną zabawę, tworząc budowle własnego pomysłu. Dzieci podczas zabawy wykorzystywały umiejętność logicznego myślenia, kształtowały swoją pomysłowość, kreatywność oraz umiejętność pracy w zespole.
Po godzinnych zmaganiach z klockami przedszkolaki wróciły zadowoleni do przedszkola, nawet jesienna słota i mżawka nie popsuły dzieciom wyśmienitych humorów!
Agnieszka Kaczmarek, Przedszkole Pod Wierzbami w Śremie
Klocki Imagination Playground to zestaw klocków w ponadnaturalnych rozmiarach wykonanych z lekkiej pianki, która jest nietoksyczna i odporna na bakterie, grzyby oraz pleśnie. Klocki tego rodzaju pomagają dzieciom rozwijać umiejętności poznawcze i społeczne.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.