Srebrny medal Huberta Skrzydlewskiego z Rapidu Śrem na turnieju Polish Open 2016

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dużym sukcesem Huberta Skrzydlewskiego zakończyły się zmagania na międzynarodowym turnieju taekwondo Polish Open 2016. Zawodnik Rapidu Śrem zdobył podczas najbardziej prestiżowych zawodów międzynarodowych w Polsce rangi G-1 srebrny medal, przegrywając minimalnie w finale 8:9.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Blisko ośmiuset  zawodników z 42 państw uczestniczyło w zmaganiach na tegorocznym turnieju Polish Open 2016. W takiej rywalizacji startują najlepsi z najlepszych ubiegający się o punkty w klasyfikacji indywidualnej, na podstawie której tworzony jest ranking, z którego to z kolei wybierany jest skład kadr narodowych. “Rapidowcy” wystąpili w składzie : Zuzanna Malusiak, Filip Dziuba, Gerard Miłek , Bartosz Kwieciński, Hubert Skrzydlewski.

Z medalem wrócił niestety tylko Hubert. Pozostali mogą mówić o ogromnym pechu. Wszyscy bowiem przegrywali swoje pierwsze walki, ale z późniejszymi finalistami poszczególnych kategorii wagowych i wiekowych.

Hubert przez eliminacje przebrnął jak przez rozgrzewkę wygrywając 15:11, półfinał okazał się być prawdziwym widowiskiem umiejętności Huberta. W ciągu 2 rund na 3, które toczyli wszyscy zawodnicy, zasypywał tak szeroką gamą technik swojego przeciwnika, że ten nie był w stanie się bronić i w efekcie walka zakończyła się w 2 rundzie przewagą punktów 20:1.

Niestety finał odbył się z odstępem tylko jednej walki. Gdyby Hubert tak szybko regenerował siły jak zdobywał punkty w półfinale to z pewnością zatriumfowałby na najwyższym stopniu podium, niestety różnicą zaledwie jednego pkt-u bo 8:9 przegrywa i ostatecznie zajmuje 2 miejsce.

Piotr Wesołek, prezes Rapidu Śrem
Największym jednak sukcesem Huberta i śremskiego klubu stał się fakt powołania go na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się już niebawem, bo w listopadzie w Kanadzie. Życzymy zatem upragnionego medalu MŚ a kto wie, być może kolejnej w Polsce nominacji do kadry olimpijskiej.

 

 

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.