Sprawdź na mapie akty wandalizmu w Śremie. Od wczoraj działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu śremskiego

We wtorek, 20 września w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyła się konferencja prasowa dotycząca uruchomienia na terenie powiatu śremskiego Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mapa zagrożeń, która od wczoraj zaczęła działać dla województwa wielkopolskiego umożliwia anonimowo nanieść zagrożenia, które mają miejsce między innymi na terenie powiatu śremskiego. Taką informację otrzyma również komenda policji. Zgłoszenia są widoczne dla wszystkich odwiedzających stronę, ale nie wszystkie są potwierdzone przez policję, dlatego przeglądając mapę należy mieć na uwadze fakt, że czasami informacje mogą mijać się z prawdą.
Jakie informacje możemy nanieść na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Na mapie możemy zaznaczyć ważne dla społeczności: akty wandalizmu, wypadek, niszczenie zieleni, nieprawidłowe parkowanie, ale również rzeczy nieco mniej zrozumiałe: miejsca grupowania się nieletnich (to jest bardzo interesujące), utonięcia (tutaj zalecamy najpierw pomóc tonącemu, a dopiero potem zaznaczenie tego faktu na internetowej mapie), żebractwo. Pełna lista znajduje się na stronie mapy: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Konferencja prasowa – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu śremskiego

Co ważne, a co było podkreślane podczas konferencji: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 i 112.

W dniu pisania materiału, na terenie Śremu zaznaczonych było siedem zagrożeń: 2x przekroczenie prędkości, zła organizacja ruchu drogowego, miejsce grupowania się nieletnich, żebractwo, akt wandalizmu, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Niestety żadne zdarzenie nie zostało potwierdzone przez policję, jednakże należy mieć na uwadze fakt, że mapa zaczęła działać na terenie powiatu śremskiego dopiero od wczoraj.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się tutaj:

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Podobne wpisy

2 komentarze

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.