Srebrny medal Huberta Skrzydlewskiego z Rapidu Śrem na turnieju Polish Open 2016

Dużym sukcesem Huberta Skrzydlewskiego zakończyły się zmagania na międzynarodowym turnieju taekwondo Polish Open 2016. Zawodnik Rapidu Śrem zdobył podczas najbardziej prestiżowych zawodów międzynarodowych w Polsce rangi G-1 srebrny medal, przegrywając minimalnie w finale 8:9.
Blisko ośmiuset  zawodników z 42 państw uczestniczyło w zmaganiach na tegorocznym turnieju Polish Open 2016. W takiej rywalizacji startują najlepsi z najlepszych ubiegający się o punkty w klasyfikacji indywidualnej, na podstawie której tworzony jest ranking, z którego to z kolei wybierany jest skład kadr narodowych. “Rapidowcy” wystąpili w składzie : Zuzanna Malusiak, Filip Dziuba, Gerard Miłek , Bartosz Kwieciński, Hubert Skrzydlewski.

Z medalem wrócił niestety tylko Hubert. Pozostali mogą mówić o ogromnym pechu. Wszyscy bowiem przegrywali swoje pierwsze walki, ale z późniejszymi finalistami poszczególnych kategorii wagowych i wiekowych.

Hubert przez eliminacje przebrnął jak przez rozgrzewkę wygrywając 15:11, półfinał okazał się być prawdziwym widowiskiem umiejętności Huberta. W ciągu 2 rund na 3, które toczyli wszyscy zawodnicy, zasypywał tak szeroką gamą technik swojego przeciwnika, że ten nie był w stanie się bronić i w efekcie walka zakończyła się w 2 rundzie przewagą punktów 20:1.

Niestety finał odbył się z odstępem tylko jednej walki. Gdyby Hubert tak szybko regenerował siły jak zdobywał punkty w półfinale to z pewnością zatriumfowałby na najwyższym stopniu podium, niestety różnicą zaledwie jednego pkt-u bo 8:9 przegrywa i ostatecznie zajmuje 2 miejsce.

Piotr Wesołek, prezes Rapidu Śrem

Największym jednak sukcesem Huberta i śremskiego klubu stał się fakt powołania go na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się już niebawem, bo w listopadzie w Kanadzie. Życzymy zatem upragnionego medalu MŚ a kto wie, być może kolejnej w Polsce nominacji do kadry olimpijskiej.

 

 

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.