Narkotykowy duet w rękach śremskiej Policji

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Narkotykowy duet, który rozprowadzał marihuanę oraz amfetaminę trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźni są pod dozorem Policji. Grozi im nawet 10 lat więzienia. Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową przez kilka miesięcy rozpracowywali narkotykowy duet, który rozprowadzał wśród młodych śremian marihuanę i amfetaminę.

Po zgromadzeniu niezbędnych informacji i materiałów, z których wynikało, że 27-letni śremianin sprzedaje narkotyki, kryminalni 29 kwietnia br., zapukali do drzwi mieszkania wynajmowanego przez tego mężczyznę. Pomimo wielokrotnych próśb i wezwań nikt drzwi nie otwierał. Policjanci podjęli decyzję o ich wyważeniu z udziałem mundurowych z grupy realizacyjnej. Funkcjonariusze nie tylko mieli pewność, że w mieszkaniu znajduje się diler narkotyków, ale też obawiali się o zdrowie i życie pięciomiesięcznego dziecka, którym opiekował się ten mężczyzna.

Po wejściu do mieszkania policjanci zatrzymali znajdującego się w nim 27-latka. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli także woreczki z marihuaną i białym proszkiem oraz akcesoria służące do porcjowania narkotyków tj. wagę elektroniczną, młynek do mielenia konopi, bibułki, specjalne łyżeczki i nożyki. Okazało się, że maleńkie dziecko, które było w mieszkaniu czuło się dobrze. Zajęła się nim matka.

27-latek trafił do „policyjnego aresztu”, a następnego dnia usłyszał 106 zarzutów, które dotyczyły handlu marihuaną i 49 zarzutów częstowania tym narkotykiem. Z ustaleń policyjnych detektywów wynika, że przez pół roku młodzi śremianie przychodzili do mieszkania 27-latka i tam kupowali bądź dostawali marihuanę. Do transakcji dochodziło także w okolicy kamienicy, w której mieszkał mężczyzna.

W toku wykonywania dalszych czynności w tej sprawie policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że 27-letni diler narkotyków systematycznie zaopatrywał się w marihuanę i amfetaminę w Śremie, u 24-letniego „hurtownika”. Kryminalni zatrzymali tego młodego mężczyznę, który najpierw trafił do „policyjnego aresztu”, a następnie usłyszał 26 zarzutów za sprzedaż około 130 g marihuany wartości około 4 550 zł, 13 zarzutów za sprzedaż około 65 g amfetaminy wartości około 1 300 zł oraz zarzut dotyczący posiadania 10 g marihuany, którą funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu.

Decyzją prokuratora obaj zatrzymani mężczyźni są pod dozorem Policji. Za sprzedaż narkotyków grozi im nawet 10 lat więzienia.

Sprawa jest w toku. Kryminalni w trakcie jej realizacji zatrzymali kolejnego mężczyznę, 31-letniego mieszkańca Śremu, przy którym znaleźli kilka gramów marihuany i 5 tabletek ekstazy.
Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.