Drzwi Otwarte Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie

W piątkowe popołudnie 26 lutego Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie tętniło życiem. Tego dnia szkoła otworzyła swe drzwi dla szóstoklasistów i ich rodziców. Dzień Otwartych Drzwi na stałe zagościł w harmonogramie gimnazjum, a Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele zadbali o to, by zaprezentować bogatą i wszechstronną ofertę placówki.
Przybyłych gości witali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, zapraszając do odwiedzenia poszczególnych sal lekcyjnych. Punkt informacyjny SU zaopatrzony był również w foldery i formularze, dotyczące zarówno Dnia Otwartych Drzwi, jak i rekrutacji.

W tym roku powtórzono sprawdzoną formułę – zaproszono szóstoklasistów na „Podchody z Noblistami”. Ciekawa zabawa połączona z nauką dotyczyła odwiedzania poszczególnych stanowisk i sal, udziału w zajęciach otwartych i prezentacjach, zbieraniu pieczątek i w finale – otrzymaniu nagrody niespodzianki. Zwiedzający kierowali się specjalnie przygotowaną mapką z planem szkoły, Na gości w poszczególnych punktach czekali uczniowie, którzy pod opieką swych nauczycieli przygotowali prezentacje, warsztaty oraz towarzyszące im quizy i konkursy.

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem było spotkanie z Dyrekcją, podczas którego przekazano informacje, dotyczące m.in. rekrutacji i oferty szkoły. Atrakcji było wiele. Klasy o profilu europejskim zaprezentowały swe działania w dwóch salach. Gimnazjaliści dzielili się wiedzą o UE i zaprosili do rozwiązywanie przygotowanych zadań. W pracowni polonistycznej przystosowanej do kształcenia teatralnego i filmowego (ze sceną i ekranem) uczniowie wcielili się w postacie z lektur, Nie zabrakło też interesujących doświadczeń w pracowniach matematyki, chemii czy fizyki. Uwagę odwiedzających przykuwał niewątpliwie pokaz drukarki 3D, której prezentacja była możliwa dzięki współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Śremie. Ciekawe warsztaty pod hasłem „Mix językowy” były kolejnym dowodem na to, że język obcy można polubić.

Uczniowie klas z innowacją przygotowali interesujące zadania z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w lekcji otwartej z języka angielskiego oraz niemieckiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa Koła Teatralnego połączona z prezentacjami muzycznymi. W holu szkoły można było podziwiać efekty pracy gimnazjalistów, zwiedzając wystawę szczególnie utalentowanych plastycznie uczniów naszej szkoły i ekspozycję pt. „Poznać to znaczy zrozumieć – mniejszości narodowe w Polsce”. Nie tylko dziewczęta, ale też chłopcy pochwalili się talentem tanecznym podczas pokazu zumby.

Wystawę osiągnięć sportowych i prezentacje klas usportowionych można było obejrzeć oczywiście w salach gimnastycznych. Tam odbył się turniej sportowy. Układ fitness umilał rozgrywki i pokazy sportowe. Zajęcia te były zaproszeniem do aktywnego wzięcia udziału w sportowym życiu naszej szkoły.
W kawiarence „Pod Noblem” można było osłodzić sobie piątkowe popołudnie, a kończąc wędrówkę szkolnymi korytarzami, odwiedzić stanowisko pedagoga i psychologa, prężnie działającego wolontariatu i Klubu Młodego Europejczyka oraz zapoznać się z informacjami o sukcesach uczniów i losach absolwentów.

Dzień Otwartych Drzwi 2016 przeszedł do historii. Kolejny dopiero za rok. Już teraz zapraszamy. A szóstoklasistom mówimy „Do zobaczenia już we wrześniu”.

Michalina Kaczmarek, Gimnazjum nr 1 im Polskich Noblistów w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.