|

Nauka języków obcych przyjazna dla małego dziecka? To możliwe!

W dobie globalizacji ciężko sobie wyobrazić brak znajomości przynajmniej dwóch języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. Towarzyszy on nam niemal na każdym kroku, dlatego warto ułatwić swoim pociechom lepszy start i zapisać je do szkoły językowej jak najwcześniej. Dzięki temu być może w przyszłości będą miały lepszą pracę, a także będą mogły komunikować się z osobami z całego świata.

– Teddy Eddie on holiday – reklama –

Najpopularniejszy język angielski

Rozwój komputeryzacji, technologii i Internetu sprawił, że język angielski stał się najbardziej popularnym na świecie. Praktycznie w każdym zakątku można znaleźć kogoś, kto się nim posługuje. W coraz większej liczbie państw nawet osoby starsze posługują się nim w sposób komunikatywny, dzięki czemu porozumiewanie się z nimi nie sprawia problemu ani turystom, ani osobom z zagranicy, które przyjechały do danego miejsca na stałe, by rozpocząć w nim nowe życie.

Język angielski jest także niezwykle użyteczny podczas korzystania z Internetu. Często właśnie w tym języku znaleźć można znacznie więcej informacji na dany temat niż w języku rodzimym. Również komunikacja na wielu forach czy w grach online wymaga jego znajomości.

Efektem takiego rozpowszechnienia jest to, że jest on wymagany w szkole, na studiach, a także w pracy. Jeśli zatem jako rodzic marzysz o rozwoju kariery swojego dziecka w przyszłości, powinieneś już teraz zachęcić je do nauki. Warto także zainwestować w drugi, a nawet drugi i trzeci język, które pozwolą mu zabłysnąć w szybko rozwijającym się świecie.

Jak zatem zachęcić dziecko do języków?

Argumenty o dobrej pracy, karierze czy nawet wyjazdach i rozmowach z kolegami z zagranicy mogą nie być odpowiednie dla małego dziecka. Tymczasem naukę języka obcego najlepiej jest rozpocząć jak najwcześniej, najlepiej w wieku przedszkolnym. Czym jednak zachęcić do niej dziecko, skoro nie racjonalnymi argumentami, które preferują dorośli lub młodzież?

Do dziecka najlepiej może przemówić zabawa. Maluchy uwielbiają wesoło spędzać czas z kolegami, beztrosko grając w gry i przyjmując wymyślone role. Śpiewanie piosenek, czy inne wspólne aktywności mogą być dla nich równie atrakcyjne.

Dlatego, decydując się na zapisanie dziecka na lekcje języka obcego, warto wybrać szkołę, która uczy przez zabawę. Taką ofertą wyróżnia się Mała Lingua, o której szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.malalingua.com.pl/.

Posiada ona innowacyjną metodę nauczania, opartą o zrozumienie potrzeb najmłodszych. Wiedza przekazywana jest tam w ciekawej, bajkowej formie, która została opracowana w sposób indywidualny dla każdej grupy wiekowej. W przypadku języka angielskiego jest to historia rodziny Blabbersów, która rozwija się wraz z kolejnymi poziomami umiejętności i wiekiem uczącego się dziecka.

fot. materiały prasowe

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.