Gdzie mieszka prawdziwy Św. Mikołaj? Dzieci z Przedszkola Jarzębinka w Śremie napisały do niego list…

Dzieci z Przedszkola Jarzębinka w Śremie postanowiły napisać list do Św. Mikołaja. Zastanawialiśmy się gdzie została zaadresowana koperta. Nie byliśmy świadomi, że taki adres faktycznie istnieje!

Najpopularniejszy adres świętego Mikołaja to ten w Finlandii. W latach 20. XX wieku miejsce to podał jako pierwszy fiński redaktor radiowy Markus Rautio. Według niego, Mikołaj zamieszkał na wzgórzu Korvatunturi, leżącym w Laponii.

Przed Świętami Bożego Narodzenia postanowiliśmy razem z panią napisać List do Św. Mikołaja. W liście tym pozdrowiliśmy Mikołaja i jego Żonę, przyrzekaliśmy również, że przez cały rok wszyscy byliśmy grzeczni i w kolejnym, następnym roku także będziemy “aniołkami”.

Uprzejmie poprosiliśmy kochanego Mikołaja, aby wysłuchał naszej prośby i przyniósł nam wspaniale prezenty gwiazdkowe. Włożyliśmy list do koperty i udaliśmy się na pocztę wrzucić go do skrzynki, aby w ekspresowym tempie dotarł do dalekiej Finlandii. Wszyscy trzymamy kciuki aby Święty szybko go dostał i jeszcze szybciej go przeczytał.

Kamila Bartkowiak, Przedszkole Jarzębinka w Śremie
Od lat 50. miejscowość, w której dzieci i młodzież mogły spotkać się ze swoją ulubioną postacią, to Rovaniemi – stolica fińskiej części Laponii. Po pewnym czasie powstała cała wioska Świętego Mikołaja z oficjalnym biurem i urzędem pocztowym.
Dokładny adres Świętego Mikołaja w Laponii:
Santa Claus
Arctic Circle 96930
Rovaniemi
Finlandia

Gdzie mieszka prawdziwy Św. Mikołaj? Dzieci z Przedszkola Jarzębinka w Śremie napisały do niego list…

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.