Internetowy złodziej, obywatel Tunezji zatrzymany w Śremie

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili i zatrzymali 35-letniego oszusta, obywatela Tunezji, który mieszkał w Śremie. Mężczyzna podszywał się pod osoby wygrywające aukcje internetowe i w nielegalny sposób wszedł w posiadanie co najmniej dwóch przedmiotów kolekcjonerskich o łącznej wartości blisko 9 000 złotych. Obecnie oszust jest pod dozorem Policji, zatrzymany mu został paszport, a sprawa jest w toku.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

O całej sprawie możemy przeczytać na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Śremie:

W kwietniu br. do Komendy Powiatowej Policji w Śremie z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wpłynęło zawiadomienie obywatela Francji, który pisemnie, drogą elektroniczną powiadomił polskie organy ścigania o internetowym oszustwie na jego szkodę.

Z zawiadomienia wynikało, że w lutym br. pokrzywdzony na zagranicznym portalu internetowym wystawił i sprzedał kolekcjonerski znaczek chiński, który kupiony został za 831 euro przez osobę z Tajwanu. Obywatel Francji powiadomił jednocześnie o tym, że znaczek wysłał nie do Tajwanu, a listem poleconym do Śremu, bowiem dostał maila z prośbą o to, aby znaczek wysłać właśnie do Polski. Po kilkunastu dniach do pokrzywdzonego zgłosił się prawdziwy kupujący z Tajwanu, który poinformował o tym, że nie otrzymał znaczka chińskiego i że wcale nie prosił o to, aby wysyłać mu go do Polski.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Z ich ustaleń wynika, że oszustem, który w nielegalny sposób wszedł w posiadanie znaczka chińskiego jest 35-letni obywatel Tunezji, który w Śremie wynajmował mieszkanie i czasem tu bywał. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika także, iż 35-latek nie tylko pisząc do pokrzywdzonego podawał się za nabywcę znaczka, ale także odbierając przesyłkę z Francji podrobił podpis na pokwitowaniu odbioru listu poleconego podszywając się pod zupełnie inną osobę niż kupujący i nie podając też swojego prawdziwego nazwiska.

Kiedy policjanci zbierali materiał dowodowy w sprawie oszustwa popełnionego na szkodę obywatela Francji 1 października br. do Komendy Powiatowej Policji w Śremie zgłosił się obywatel Belgii. Mężczyzna powiadomił o tym, że pod koniec sierpnia br. wystawił i sprzedał na zagranicznym portalu internetowym unikatową kopertę, która kupiona została za 1200 euro przez osobę z Tajwanu. Obywatel Belgii kopertę wysłał nie do Tajwanu, a na adres osoby zamieszkującej w Śremie. W tym przypadku pokrzywdzony również dowiedział się, że koperta nie trafiła do prawdziwego kupującego i wiele innych okoliczności sprawy było podobnych do oszustwa dokonanego na obywatelu Francji. Tak więc mimo tego, że tym razem podany został adres innego śremskiego mieszkania, policjanci połączyli te dwie sprawy.

Zarówno w jednym , jak i w drugim mieszkaniu czasowo przebywał 35-letni obywatel Tunezji i zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, że to on jest sprawcą opisanych oszustw.

5 października br. policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzuty i został przesłuchany. Decyzją prokuratora jest pod dozorem Policji i zatrzymany mu został paszport.

Sprawa cały czas jest w toku.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.