Przerwany przez sędziego mecz Warty Śrem – jest oficjalne stanowisko klubu

W miniony weekend doszło do niecodziennej sytuacji podczas meczu Warty Śrem z Piastem Kobylnica. Spotkanie zostało przerwane przez sędziego z powodu próby wtargnięcia na murawę jednego z kibiców śremskiego klubu (więcej: https://www.naszsrem.pl/skandaliczny-incydent-podczas-meczu-pilkarskiego-w-sremie/).

W dniu dzisiejszym pojawiło się oficjalne oświadczenie Zarządu Śremskiego Klubu Sportowego Warta:

W nawiązaniu do wydarzeń, które miały miejsce w dniu 24.10.2015r. podczas rozgrywania meczu o Mistrzostwo klasy Okręgowej Poznań Wschód, pomiędzy zespołami Warty Śrem a Piastem Kobylnica w Śremie, przy ul. poznańskiej 15 oraz opinii sędziego dotyczącej zakończenia meczu przed regulaminowym czasem, na skutek złego zachowania się kibiców drużyny gospodarzy.

Oświadczamy, że wyrażamy dezaprobatę dla takiego zachowania się kibiców naszego klubu i dołożymy wszelkich starań, aby podobne zdarzenia nie miały więcej miejsca na naszym stadionie.

ŚKS Warta nie uchyla się od odpowiedzialności związanej z zaistnieniem tego wydarzenia, jednakże w naszej ocenie mecz powinien być kontynuowany, a sędzia podjął zbyt pochopną decyzję, nie dając szans gospodarzom na ostateczną interwencję.

Faktem jest, ze klub jako organizator dopełnił wszystkich regulaminowych obowiązków dotyczącej ochrony meczu oraz działał poprawnie próbując samemu opanować sytuację.

Warta Śrem, to klub tworzony przez ludzi, którzy poświęcają swój czas aby odbudować jego zauważalną pozycję w województwie. W momencie widocznej poprawy w grze, funkcjonowaniu klubu, odbudowaniu zaufania wśród śremian, sukcesów w pozyskiwaniu coraz większej ilości sponsorów oraz mając na uwadze dobro pierwszej drużyny, której celem zajęcie miejsca premiowanego awansem do IV ligi, będziemy wnioskowali do władz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu o powtórzenie lub dokończenie ww. meczu. Na warunkach określonych przez władze WZPN.

/-/ Zarząd ŚKS Warta Śrem

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.