Spotkanie przy choince w Przedszkolu Pod Wierzbami

“Boże Narodzenie to piękny czas, bo do zgody wzywa nas. Święta, święta i Wigilia to najmilsza z wszystkich chwila. I śpiewanie kolęd też, a więc śpiewaj, jeśli chcesz…”

Takie i inne wierszyki usłyszeli rodzice w Przedszkolu „Pod wierzbami” w grupie „Słoneczka”, którzy przyszli na przedstawienie „Bajka o srebrnej gwiazdce” opowiadające o niesfornej sroce, która kradnie zwierzątkom w lesie gwiazdkę zdobiącą choinkę. Zgubę na szczęście znajdują mieszkańcy lasu a sroka obiecuje przynieść i zawiesić na drzewku wiele innych gwiazdek.

Mnóstwo emocji, radości i wzruszeń było również wtedy, kiedy do sali wkroczył ważny Gość – sam Mikołaj Święty! Przyjechał do dzieci rowerem ze względu na brak śniegu. Każdy przedszkolak odważnie lub mniej odważnie rozmawiał z Mikołajem, otrzymał od niego prezent i pożegnał uściskiem dłoni.

Na zakończenie rodzice wraz z dziećmi wspólnie zatańczyli „Polkę śmieszkę”. Wszyscy wspaniale się rozśpiewali i rozbawili. I zapewne w takich nastrojach niebawem rozpoczną wspólne rodzinne kolędowanie…

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.