Poznańska lokomotywa już w Poznaniu. Po remoncie stanie przed INEA Stadionem

Ty51-183 już jest w Poznaniu, a za kilka dni rozpocznie się jego remont. 180-tonowy parowóz, który wkrótce ma stanąć przed INEA Stadionem, w poniedziałek transportowany był z Wolsztyna do Fabryki Pojazdów Szynowych Cegielski. Jest imponujący, ogromny i przepiękny!

fot. Lech Poznań/lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Przejazd lokomotywy z wolsztyńskiej parowozowni trwał około 8 godzin, a poprzedzony był kilkudniowym oliwieniem kół, których średnica osiąga nawet prawie półtora metra. Ogromny pojazd szynowy za kilka miesięcy stanie na Bułgarskiej. Do tego czasu przejdzie gruntowną renowację, ale zachowa oryginalne kolory.

– Sprawia niesamowite wrażenie, jest wysoka i masywna, czuć drzemiącą w niej moc – mówi Sebastian Starczewski, dyrektor marketingu Kolejorza. – Najważniejsze jeszcze przed nami, ale już teraz rozpiera nas duma, że przed INEA Stadionem stanie tak autentyczny symbol Klubu.

Mierzący 4,5 metra wzwyż i około 27 metrów wzdłuż kolos waży 188 ton. Został wyprodukowany w 1956 roku w poznańskim „Ceglorzu”. Po upływie ponad pół wieku trafił ponownie do miejsca, w którym powstał i niebawem odzyska swój dawny blask.

fot. Lech Poznań/lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Partnerem akcji jest marka Lech Pils, Sponsor Główny Lecha Poznań.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.