Książ Wlkp.: Przyjechał po dzieci najprawdopodobniej pijany

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał najprawdopodobniej kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą do przewozu osób – uczniów, który w dniu wczorajszym w godzinach południowych przyjechał na teren szkoły w Książu Wlkp w powiecie śremskim.Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W dniu wczorajszym około godz. 11.35 dyżurny śremskiej jednostki został telefonicznie powiadomiony przez pracownika szkoły w Książu Wlkp. o tym, że na jej teren przyjechał kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus C360 wraz z przyczepą przystosowaną do przewozu uczniów i najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości. Niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji dyżurny śremskiej Komendy skierował na miejsce policjantów Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, którzy podczas legitymowania wskazanego przez pracowników szkoły kierującego ciągnikiem wyczuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzeniem kontrolno-pomiarowym typu alcotest 7410 z wynikami 1,23 mg/l oraz 1,27 mg/l.

Ciągnik zabezpieczył „trzeźwy” kierujący, który porozwoził dzieci do domów po zakończonych zajęciach w szkole.Pracownikom szkoły dziękujemy za godną do naśladowania rekcję na zaistniałe zdarzenie które mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach finału.

W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia czy doszło do popełnienia przez wymienionego przestępstwa z art 178a § 1 kodeksu karnego.

Krzysztof Tomaszewski, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

[pe2-image src=”http://lh4.ggpht.com/-Sgq94ojRp1g/VA2oU2Fjx_I/AAAAAAAABdI/1iEWpAOPork/s144-c-o/policja_srem.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/104255705996819409640/20140908#6056682149952866290″ caption=”Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 34 – letni kierujący BMW, którego policjant drogówki w Śremie zatrzymał do kontroli drogowej. Mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania. więcej na naszsrem.pl” type=”image” alt=”policja_srem.jpg” ]

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.