Do flotylli Śremskiego Klubu Żeglarskiego Odlewnik dołączył Kapitan.

0
610

W minioną sobotę w Śremie odbył się chrzest jachtu typu Mors s/y Kapitan. Uroczystość odbyła się na przystani śremskiego Klubu Żeglarskiego Odlewnik. Ceremonię chrztu poprowadził Komandor klubu Paweł Szymanderski. Matką chrzestną została Urszula Bartkowiak, która miała jednocześnie zaszczyt rozbicia lampki szampana o burtę jachtu.

Po oficjalnej uroczystości, przy ognisku wystąpił Ryszard Muzaj, polski pieśniarz, wykonawca szant i autor piosenek o tematyce morskiej. Współtwórca programów radiowych i telewizyjnych o tematyce żeglarskiej. Wraz z Jerzym Porębskim, Markiem Szurawskim i Januszem Sikorskim współzałożyciel i wieloletni członek popularnej polskiej grupy szantowej Stare Dzwony.

Klub Żeglarski “ODLEWNIK” Śrem powstał 8 stycznia 1969 roku przy Odlewni Żeliwa w Śremie. Członkowie Klubu pływają po morzach i oceanach całego świata: Przemysław Giel opłynął kilkakrotnie Przylądek Horn, Edward Nowakowski przepłynął na swoim jachcie Atlantyk a dziś żegluje po morzu Egejskim, Śródziemnym, Adriatyckim. Natomiast w latach 2013-15 Janusz Tywoniuk na swoim jachcie s/y Stefani opłynął kulę ziemską.

Jacht typu Mors jeszcze kilka lat temu był jednym z większych jachtów na polskich jeziorach. Budowany w dwóch wersjach turystycznej (t) oraz regatowej (rt). Bardzo szybki, zwrotny, wygodny i łatwy w obsłudze. Odnosił duże sukcesy w regatach pokonując m.in. TANGO 730. Dużą zaletą jest małe zanurzenie z podniesionym mieczem, co umożliwia swobodne dojście do brzegu oraz sześć pełnowymiarowych koi. Mors – to jacht potrafiący zaspokoić większość gustów nautycznych wybrednych żeglarzy.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWarta Śrem i Wiara Lecha Poznań podzieliły się punktami
Następny artykułDożynki Powiatowo – Gminne odbyły się w Nochowie
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here