Do flotylli Śremskiego Klubu Żeglarskiego Odlewnik dołączył Kapitan.

W minioną sobotę w Śremie odbył się chrzest jachtu typu Mors s/y Kapitan. Uroczystość odbyła się na przystani śremskiego Klubu Żeglarskiego Odlewnik. Ceremonię chrztu poprowadził Komandor klubu Paweł Szymanderski. Matką chrzestną została Urszula Bartkowiak, która miała jednocześnie zaszczyt rozbicia lampki szampana o burtę jachtu.

https://youtu.be/_PhwMEkipf0

Po oficjalnej uroczystości, przy ognisku wystąpił Ryszard Muzaj, polski pieśniarz, wykonawca szant i autor piosenek o tematyce morskiej. Współtwórca programów radiowych i telewizyjnych o tematyce żeglarskiej. Wraz z Jerzym Porębskim, Markiem Szurawskim i Januszem Sikorskim współzałożyciel i wieloletni członek popularnej polskiej grupy szantowej Stare Dzwony.

https://youtu.be/iCEMXcveXdM

Klub Żeglarski “ODLEWNIK” Śrem powstał 8 stycznia 1969 roku przy Odlewni Żeliwa w Śremie. Członkowie Klubu pływają po morzach i oceanach całego świata: Przemysław Giel opłynął kilkakrotnie Przylądek Horn, Edward Nowakowski przepłynął na swoim jachcie Atlantyk a dziś żegluje po morzu Egejskim, Śródziemnym, Adriatyckim. Natomiast w latach 2013-15 Janusz Tywoniuk na swoim jachcie s/y Stefani opłynął kulę ziemską.

Jacht typu Mors jeszcze kilka lat temu był jednym z większych jachtów na polskich jeziorach. Budowany w dwóch wersjach turystycznej (t) oraz regatowej (rt). Bardzo szybki, zwrotny, wygodny i łatwy w obsłudze. Odnosił duże sukcesy w regatach pokonując m.in. TANGO 730. Dużą zaletą jest małe zanurzenie z podniesionym mieczem, co umożliwia swobodne dojście do brzegu oraz sześć pełnowymiarowych koi. Mors – to jacht potrafiący zaspokoić większość gustów nautycznych wybrednych żeglarzy.

 

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.