Czym kierować się przy wyborze okien do domu?

Zakup nowych okien do domu to inwestycja, która powinna być poprzedzona dokładnym określeniem potrzeb. Na ich podstawie dopiero najlepiej dokonywać wyboru. Obecne okna znacznie różnią się od tych, które kupowało się lata temu. Producenci, szukając najlepszych rozwiązań, wdrażają nowe technologie, które mają wpływ na parametry okna i jego właściwości.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze okien?

Przy wyborze okien nie warto kierować się jedynie ich stroną wizualną, która choć ważna, nie będzie miała wpływu na ich wartość użytkową. Aby okna dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być dostosowane do:

– lokalizacji pomieszczenia

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że okna odpowiednio dostosowane do lokalizacji pomieszczenia mogą przyczynić się do większego komfortu. Przykładowo w nasłonecznionym mocno mieszkaniu sprawdzą się pakiety szybowe z niską przepuszczalnością energii słonecznej, co zaowocuje tym, że latem mieszkanie nie będzie się nadmiernie nagrzewać. Do mieszkań zacienionych natomiast można dobierać szyby o większej przezroczystości. Natomiast mieszkańcy terenów, w których często występują silne wiatry, mogą zdecydować się na profile okienne o podwyższonej sztywności, a tym samym bardziej odporne na działanie wiatru.

– stanu budynku

Kondycja całego budynku na wpływ na to, czy zakupione okna będą mogły należycie wypełniać swoją funkcję w zakresie zatrzymywania ciepła w domu. Jeśli wybierze się okna o najlepszych parametrach izolacyjności termicznej, których zadaniem jest również przynoszenie oszczędności w ogrzewaniu, w budynku uszczelnionym i ocieplonym spełnią swoje zadanie. Jeśli jednak zainstaluje się je w domu, z którego ciepło ucieka także przez ściany, czy dach, nawet okna z najwyższej półki nie pomogą w oszczędzaniu na kosztach ogrzewania. Nie ma sensu więc w takim budynku decydować się na produkty z najlepszymi parametrami i przepłacać. Lepiej kupić okna tańsze o parametrach wystarczających, aby zapewnić ciepło mieszkańcom.

– indywidualnych potrzeb

Nowe okno będzie służyło najlepiej wtedy, gdy przed zakupem dokładnie przemyśli się swoje potrzeby. Mogą być one związane ze sposobem otwierania. Warto zastanowić się, czy zdecydować się na standardowy sposób otwierania, czy może lepiej wybrać okna przesuwne. Jeżeli ktoś marzy o ciszy w domu, może pomyśleć o zainstalowaniu okien dźwiękoszczelnych, które obecnie można dobrać nawet pod kątem tłumienia określonego typu dźwięków.

Gdzie najlepiej kupić okna?

Nie bez znaczenia w wyborze okien do domu jest to, gdzie kupuje się okna i kto je montuje. Same parametry to nie wszystko, ponieważ przy wymianie okien ważne jest właściwe dokonanie pomiarów i profesjonalny montaż. Najlepiej postawić na doświadczonego producenta, który dba o swoich klientów i zapewnia im kompleksowe usługi od fachowego doradztwa, aż po montaż. Taką sprawdzoną firmą, której można zaufać, jest producent okien i drzwi EUROCOLOR, który posiada salony w wielu miejscowościach w Polsce po to, aby klienci przed zakupem mogli zasięgnąć fachowej porady i obejrzeć produkty z bliska.

Przy poszukiwaniu nowego okna do domu nie trzeba martwić się, że posiada się małą wiedzę o parametrach. Ważne jest, aby w oparciu o powyższe wskazówki uświadomić sobie swoje potrzeby i przekazać je pracownikom wybranego salonu, którzy pomogą dobrać optymalny produkt.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.