Śremskie Żyrafy za 2019 i 2020 rok

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Burmistrz Śremu wyróżni aktywnych mieszkańców gmine Śrem tytułem Śremskiej Żyrafy.  Śrem jest miastem ludzi aktywnych, którzy swoje pomysły urzeczywistniają i zarażają nimi swoje otoczenie. Śremianie podbijają rozmaite światowe rynki, areny i sceny, czyniąc Śrem miastem rozpoznawalnym i słynącym z niecodziennych przedsięwzięć.

Śremianie – ludzie z polotem oraz pomysłem, zainicjowali wiele nietuzinkowych przedsięwzięć, które zasługują na wyróżnienie i uznanie. Dlatego też Burmistrz Śremu postanowił uhonorować najciekawsze i najbardziej spektakularne inicjatywy śremskie, które mają szansę rozsławić Śrem.

Dlaczego Żyrafy?
Jest to jedno z niewielu zwierząt, które od razu zyskuje naszą sympatię i podziw. Z tego właśnie względu towarzyszy dla wyróżnienia tego, co atrakcyjne, przebojowe i niepowtarzalne. Żyrafy są najlepsze, bo …. sięgają najwyżej!


Za podejmowane działania w 2019 roku Burmistrz Śremu przyznał pięć wyróżnień:

Anna Naskręt 

Kobieta niezłomna, bohaterka, która w wieku 24 lat przeszła udar mózgu i po 3 latach zamknięcia we własnym ciele zwyciężyła i wróciła do życia. Autorka książki „Uwięziony krzyk”, w której opisuje, jak na przekór wszystkiemu postanowiła stawić czoło okrutnemu losowi. Sparaliżowana i całkowicie zdana na innych, nie poddała się, a dzięki swojej determinacji i wewnętrznej sile wygrała walkę o życie.

Agnieszka Rusin

Autorka książek obyczajowych i dziecięcych. Twórczość, która przenosi w  świat pełen emocji, uniesień, magii i przygód, akcentując wagę miłości, wiary i nadziei. W 2019 roku ukazały się dwie powieści: „Mimo wszystko kochaj” oraz „Kornelia, córka białej wróżki”.

Anita Ruta 

Stylistka, autorka popularnego bloga „Chwile utrwalone stylem”. Oryginalne stylizacje i wyjątkowe połączenia tkanin, kolorów i dodatków zapewniły jej zwycięstwo w pierwszej edycji programu „Stylowy projekt” w TVN Style. „…bo niezależnie od chwili, styl trzeba mieć..”

Janusz T. Skotarczak

twórca i od 29 lat dyrektor artystyczny ŚREMSONG-u – Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej. Inicjator i animator m.in.: Śremskich Dni Jana Pawła II Śremskich Zaduszek Muzycznych, Shalom Śrem – Śremskich Dni Judaizmu (12 edycji), Śremskiego Kolędowania, Przystanku LO czyli spotkań, koncertów, wystaw, wyjazdów czy działań charytatywnych.

Leszek Złotowski 

Miłośnik boule, który na co dzień gra w Śremskim Klubie Pétanque. W 2019 roku został Mistrzem Polski Weteranów i brązowym medalistą Mistrzostw Europy Weteranów w Albenie, co jest największym drużynowym sukcesem Polaków w historii tej dyscypliny. 


Mieszkańcy mieli możliwość internetowego wyboru najlepszej ich zdaniem kandydatury.2020 rok był trudny i wyjątkowy. W tym czasie wiele działań zostało ograniczonych. Niemniej w tym czasie znalazły się osoby, które zainicjowały i niosły wielką pomoc innym, nie zważając na skutki nieprzewidywalnego i nierozpoznanego wówczas jeszcze wirusa.

Za te działania Burmistrz Śremu postanowił odznaczyć statuetką Śremskiej Żyrafy dwie osoby:

Patrycja Suszczewicz

Inicjatorka akcji „Śrem Szyje Maseczki dla Szpitali i Mieszkańców”. Pani Patrycja zaczęła szyć maseczki dla szpitala w pandemii, by pomóc służbom medycznym w codziennej pracy. W efekcie do działań włączyło się ponad 100 osób, których prace należało koordynować i zorganizować logistycznie. Wolontariusze uszyli ponad 70 000 maseczek przekazanych do szpitali, mieszkańców, organizacji i instytucji.

Paweł Wawrzyniak

Założyciel grupy „Pomocna Dłoń – akcja wsparcia dla seniorów w Śremie”. Inicjatywa powstała z myślą o ograniczeniu przebywania osób starszych w przestrzeni publicznej w okresie pandemii. Grupa niosła pomoc osobom starszym, schorowanym i niepełnosprawnym w dostarczaniu artykułów codziennej potrzeby: zakupów, książek, lekarstw, posiłków, opiece nad domowym zwierzęciem i transporcie na szczepienia.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.