Śremskie Żyrafy za 2019 i 2020 rok

Burmistrz Śremu wyróżni aktywnych mieszkańców gmine Śrem tytułem Śremskiej Żyrafy.  Śrem jest miastem ludzi aktywnych, którzy swoje pomysły urzeczywistniają i zarażają nimi swoje otoczenie. Śremianie podbijają rozmaite światowe rynki, areny i sceny, czyniąc Śrem miastem rozpoznawalnym i słynącym z niecodziennych przedsięwzięć.

Śremianie – ludzie z polotem oraz pomysłem, zainicjowali wiele nietuzinkowych przedsięwzięć, które zasługują na wyróżnienie i uznanie. Dlatego też Burmistrz Śremu postanowił uhonorować najciekawsze i najbardziej spektakularne inicjatywy śremskie, które mają szansę rozsławić Śrem.

Dlaczego Żyrafy?
Jest to jedno z niewielu zwierząt, które od razu zyskuje naszą sympatię i podziw. Z tego właśnie względu towarzyszy dla wyróżnienia tego, co atrakcyjne, przebojowe i niepowtarzalne. Żyrafy są najlepsze, bo …. sięgają najwyżej!


Za podejmowane działania w 2019 roku Burmistrz Śremu przyznał pięć wyróżnień:

Anna Naskręt 

Kobieta niezłomna, bohaterka, która w wieku 24 lat przeszła udar mózgu i po 3 latach zamknięcia we własnym ciele zwyciężyła i wróciła do życia. Autorka książki „Uwięziony krzyk”, w której opisuje, jak na przekór wszystkiemu postanowiła stawić czoło okrutnemu losowi. Sparaliżowana i całkowicie zdana na innych, nie poddała się, a dzięki swojej determinacji i wewnętrznej sile wygrała walkę o życie.

Agnieszka Rusin

Autorka książek obyczajowych i dziecięcych. Twórczość, która przenosi w  świat pełen emocji, uniesień, magii i przygód, akcentując wagę miłości, wiary i nadziei. W 2019 roku ukazały się dwie powieści: „Mimo wszystko kochaj” oraz „Kornelia, córka białej wróżki”.

Anita Ruta 

Stylistka, autorka popularnego bloga „Chwile utrwalone stylem”. Oryginalne stylizacje i wyjątkowe połączenia tkanin, kolorów i dodatków zapewniły jej zwycięstwo w pierwszej edycji programu „Stylowy projekt” w TVN Style. „…bo niezależnie od chwili, styl trzeba mieć..”

Janusz T. Skotarczak

twórca i od 29 lat dyrektor artystyczny ŚREMSONG-u – Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej. Inicjator i animator m.in.: Śremskich Dni Jana Pawła II Śremskich Zaduszek Muzycznych, Shalom Śrem – Śremskich Dni Judaizmu (12 edycji), Śremskiego Kolędowania, Przystanku LO czyli spotkań, koncertów, wystaw, wyjazdów czy działań charytatywnych.

Leszek Złotowski 

Miłośnik boule, który na co dzień gra w Śremskim Klubie Pétanque. W 2019 roku został Mistrzem Polski Weteranów i brązowym medalistą Mistrzostw Europy Weteranów w Albenie, co jest największym drużynowym sukcesem Polaków w historii tej dyscypliny. 


Mieszkańcy mieli możliwość internetowego wyboru najlepszej ich zdaniem kandydatury.2020 rok był trudny i wyjątkowy. W tym czasie wiele działań zostało ograniczonych. Niemniej w tym czasie znalazły się osoby, które zainicjowały i niosły wielką pomoc innym, nie zważając na skutki nieprzewidywalnego i nierozpoznanego wówczas jeszcze wirusa.

Za te działania Burmistrz Śremu postanowił odznaczyć statuetką Śremskiej Żyrafy dwie osoby:

Patrycja Suszczewicz

Inicjatorka akcji „Śrem Szyje Maseczki dla Szpitali i Mieszkańców”. Pani Patrycja zaczęła szyć maseczki dla szpitala w pandemii, by pomóc służbom medycznym w codziennej pracy. W efekcie do działań włączyło się ponad 100 osób, których prace należało koordynować i zorganizować logistycznie. Wolontariusze uszyli ponad 70 000 maseczek przekazanych do szpitali, mieszkańców, organizacji i instytucji.

Paweł Wawrzyniak

Założyciel grupy „Pomocna Dłoń – akcja wsparcia dla seniorów w Śremie”. Inicjatywa powstała z myślą o ograniczeniu przebywania osób starszych w przestrzeni publicznej w okresie pandemii. Grupa niosła pomoc osobom starszym, schorowanym i niepełnosprawnym w dostarczaniu artykułów codziennej potrzeby: zakupów, książek, lekarstw, posiłków, opiece nad domowym zwierzęciem i transporcie na szczepienia.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.