Remis 1:1 Warty Śrem w 2 kolejce

W 2 kolejce V ligi piłkarze pierwszego zespołu zremisowali 1:1 w Czekanowie z Piastem. – Szkoda niewykorzystanej okazji Patryka Kryszaka, bo gdybyśmy podwyższyli na 2:0, to pewnie byśmy wygrali – powiedział trener Hubert Sciak.

W niedzielnym meczu trener Warty nie mógł skorzystać z Macieja Pawłowskiego i Krzysztofa Chwaliszewskiego. W pierwszym składzie zastąpili ich Sebastian Łuczak i Adrian Chwaliszewski.

Mecz rozpoczął się po myśli śremskiego zespołu, który w 24 minucie objął prowadzenie za sprawą Kamila Szymandery. Potem po akcji Adriana Chwaliszewskiego przed świetną okazją stanął Patryk Kryszak. Środkowy miał wyłożoną piłkę na 11 metr, ale fatalnie spudłował i posłał ją „Panu Bogu w okno”. Groźnie strzelał także Dawid Forszpaniak, ale na posterunku był bramkarz rywali. Niestety, w 32 minucie błąd Bartosza Szara kosztował śremski zespół utratę bramki.
Jak się później okazało już do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie kibice oglądali bowiem mecz walki w środku pola i ostatecznie padł remis 1:1.

Na pewno czujemy niedosyt, bo przeważaliśmy i choć sporo było też niedokładności to mogliśmy zdobyć trzy punkty. Punkt też trzeba jednak uszanować – powiedział trener Hubert Sciak.
W 3 kolejce Warta zagra na wyjeździe z GKS Rychtal.

Materiał dzięki uprzejmości Śremskiego Klubu Sportowego Warta.