Ruszają szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów w wieku 70+

Ruszają szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów w wieku 70+

Od 15 stycznia rusza możliwość rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia – dla osób 70+.

Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

Zapisać się na szczepienie można na jeden z trzech sposobów:

  • pod numerem 989 za pośrednictwem bezpłatnej całodobowej infolinii NFZ

Dzwoniąc można zarejestrować się samodzielnie lub można skorzystać z pomocy osoby bliskiej. Do zapisu wystarczy podać numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer senior otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień. Podczas rejestracji można wybierać dokładny termin oraz miejsce szczepienia (nie musi to być miejsce zameldowania). Następnie przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  • online przez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zameldowania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo osoba będzie chciała zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzysta się z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji przyjdzie powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem przypomnienie o szczepieniu. Ważne! Jeśli chce się skorzystać z ww. sposobu rejestracji należy posiadać Profil Zaufany.

  • bezpośrednio w punkcie szczepień

W gminie Śrem szczepienia będą prowadzone w dwóch miejscach:

  • Przychodnia Lekarza Rodzinnego „KO-MED.” ul. Staszica 1, nr tel. 612829688
  • Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie, Ambulatorium ogólne, nr tel. 61 28 154 43

Jeżeli w wybranym punkcie szczepień nie ma dogodnego terminu można zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień niedaleko miejsca zamieszkania lub przebywania.    
W Wielkopolsce będzie 459 punktów szczepień. Lista jest dostępna na stronie rządowej pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie. Można tu uzyskać również informacje o rejestracji.

Gmina Śrem prowadzi bezpłatną komunikację miejską z przystankiem przy szpitalu, co umożliwia bezproblemowe dotarcie na szczepienie.
Gmina może zapewnić transport osobom posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami lub mającym trudności z dostępem do punktu szczepień.

Koordynatorem ds. transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień będzie pani Jolanta Pawliczak – ŚDS.
Nr telefonu dot. transportu: 534 564 452, dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.