Capchem napędzi Wartę Śrem dobrą energią. Inwestor nawiązał stałą współpracę z klubem

Capchem napędzi Wartę Śrem dobrą energią. Inwestor nawiązał stałą współpracę z klubem

Nie tylko producent elektrolitu, ale też aktywny członek lokalnej społeczności – firma Capchem i Śremski Klub Sportowy Warta podpisali list intencyjny w sprawie wsparcia inicjatyw realizowanych przez klub. Na wstępie współpracy zorganizowali zajęcia sportowe dla uczniów śremskich szkół podstawowych.

Capchem od ubiegłego roku przygotowuje się do uruchomienia zakładu produkcji elektrolitu w Śremie. Teraz do swoich działań inwestycyjnych dokłada cegiełkę społeczną, zgodnie ze swoją dewizą „Wyzwalamy czystą energię” – nie tylko w biznesie, ale i promując sportowego ducha.

Capchem napędzi Wartę Śrem dobrą energią. Inwestor nawiązał stałą współpracę z klubem

Wszędzie tam, gdzie Capchem rozpoczyna swoją działalność, stara się mocno wrosnąć w lokalną społeczność – podkreśla Joanna Pawlicka, Project Site Manager. – Rozmach, z jakim prowadzona jest działalność klubu, jego bogata historia i różnorodność podejmowanych inicjatyw zrobiły na nas duże wrażenie. Dla nas jednak Warta Śrem to nie tylko klub sportowy, ale przede wszystkim kilkunastotysięczna społeczność, którą tworzą zawodnicy, ich rodziny oraz kibice. To dla nas zaszczyt, że możemy stać się jej częścią.

Współpraca pomiędzy Capchem a ŚKS Wartą Śrem obejmie m. in. popularyzację zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie adeptów klubu w osiąganiu kolejnych sportowych laurów. Rozmowy na temat szczegółowego planu na 2021 rok trwają.

Capchem napędzi Wartę Śrem dobrą energią. Inwestor nawiązał stałą współpracę z klubem

– Cieszymy się, że firma Capchem zdecydowała się podjąć współpracę właśnie z naszym klubem. To dla nas zaszczyt i dowód na to, że jesteśmy dobrze postrzegani wśród przedsiębiorców – mówi Dominik Sworowski, prezes ŚKS Warta Śrem. Akademia Warty Śrem to owoc pasji i ciężkiej pracy wykonywanej na rzecz dzieci i młodzieży.  Udanie rozpoczynamy rok 100-lecia  i wierzę, że dzięki wsparciu firmy Capchem ten jubileuszowy rok przyniesie wiele pięknych chwil.

Pierwszym wspólnym projektem Capchem i Warty Śrem są Sportowe Ferie organizowane pod hasłem „Sport – lekarstwem na zdrowie”. Zajęcia dla uczniów śremskich szkół podstawowych prowadzą doświadczeni trenerzy klubu. Łącznie weźmie w nich udział 48 młodych zawodników, którzy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w pandemii trenują w małych, dwunastoosobowych grupach. Uczestnicy projektu otrzymują pamiątkowe koszulki i upominki.

Dla nas wszystkich dzieci są priorytetem, dlatego dziękuję w ich imieniu, a także swoim, za ufundowanie upominków. Uśmiech i radość małych piłkarzy są bezcenne –– dodaje Piotr Rymaniak, trener koordynator Akademii.

Capchem to światowy lider w produkcji elektrolitu do akumulatorów i baterii litowo-jonowych (Li-Ion) wykorzystywanych głównie w coraz popularniejszych samochodach elektrycznych. W IV kwartale 2021 r. właśnie taka inwestycja rozpocznie działanie w Śremie. Misją firmy jest nie tylko dbać o najwyższe standardy bezpiecznej i nowoczesnej produkcji, ale też współpracować z mieszkańcami, tworząc nowe miejsca pracy i angażując się w lokalne inicjatywy.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.