Dzielnicowy ze Śremu prowadzi akcję przedświątecznej pomocy

Dzielnicowy ze Śremu prowadzi akcję przedświątecznej pomocy
Dzielnicowy ze Śremu prowadzi akcję przedświątecznej pomocy
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dzielnicowy asp. Michał Nowacki przekazując dary potrzebującej rodzinie zapoczątkował w gminie Śrem wielką akcję przedświątecznej pomocy. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli obdarował kolejne rodziny czekające na wsparcie. Dziś, przekazał mikołajkowe prezenty dwuletniej Patrycji i jej mamie. W sumie pomoc trafiła do sześciu rodzin i dwudziestu dzieci.

20 listopada br. na stronie internetowej i profilu facebook Komendy Powiatowej Policji w Śremie ukazał się materiał informujący o tym, że dzielnicowy asp. Michał Nowacki wraz ze swoją żoną i dziećmi, po raz czwarty, przygotował dary dla potrzebującej wsparcia śremskiej rodziny.

Po medialnych publikacjach związanych z wręczeniem paczek potrzebującym dzieciom do dzielnicowego zaczęli się odzywać ludzie dobrej woli, a także Ci, którzy potrzebują wsparcia. Osoby chcące pomóc i współpracujące z dzielnicowym zaczęły mu dostarczać paczki, aby przekazywał je tym, którzy czekają na pomoc. Najwięcej darów spłynęło od ekspedientek z Rossmanna, które jako osoby prywatne przygotowały podarunki, kolejne paczki zaczęli przynosić policjanci i pracownicy śremskiej Komendy, a także inne osoby, z którymi dzielnicowy współpracuje podczas codziennej służby.

Jednocześnie odezwały się także wielodzietne rodziny potrzebujące wsparcia i pomocy. Między innymi na portalu społecznościowym Tygodnika Śremskiego o pomoc poprosił mieszkaniec Borgowa, który, jak się okazało, wraz z żoną wychowuje czwórkę dzieci i bardzo potrzebują wsparcia.

Dziś (4 grudnia), dzielnicowy wraz z funkcjonariuszami patrolówki udał się do Borgowa, gdzie czekała na niego dwuletnia Patrycja i jej mama. Policjanci przekazali odzież, buty, zabawki, słodycze, naczynia, a nawet laptopa dla sześcioosobowej rodziny, w skład której wchodzą jeszcze: 12-letni Maciej, 6-letni Sławek, 5-letni Sebastian i ich ojciec, będący akurat w pracy.

Publikując informacje o darach przekazywanych dla Stasia i Wojtusia nie spodziewaliśmy się tak fajnego i pożytecznego odzewu. Jest to na pewno pewien sygnał, który mówi o ogromnym zaufaniu jakim darzą mieszkańcy swojego dzielnicowego, a także jak bardzo Ci, którzy mogą chcą pomagać tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują. W sumie, jak na razie, pomoc trafiła do sześciu rodzin i dwudziestu dzieci.

Ale to nie koniec pomagania. Do dzielnicowego odzywają się kolejne osoby chcące wesprzeć potrzebujących i te, które potrzebują pomocy.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.