Policja
|

Śrem: Bo drzwi były otwarte! 31-letni złodziej zatrzymany

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie namierzyli i zatrzymali samochodowego złodzieja. 31-letni amator cudzej własności działał w nocy i kradł mienie znajdujące się w niezamkniętych samochodach, które pozostawione były na śremskich parkingach niestrzeżonych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W grudniu 2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że nieznany sprawca, z samochodu Opel Vectra zaparkowanego przed blokiem na śremskich Helenkach, ukradł portfel z dokumentami oraz kartę bankomatową. Ponadto pokrzywdzony zawiadomił też o tym, że złodziej zdążył już kilkakrotnie dokonać płatności skradzioną kartą.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy namierzyli samochodowego złodzieja. Okazał się nim 31-letni śremianin. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca nie tylko ukradł mienie pozostawione w oplu, ale także, na tym samym osiedlu, działając pod osłoną nocy, zabrał radio samochodowe, pendrive’a oraz pieniądze z niezamkniętego samochodu Hyundai Getz oraz portfel z pieniędzmi, dokumenty, zegarek, markowe okulary z niezamkniętego Fiata Punto. Amator cudzej własności, wykorzystując kartę bankomatową skradzioną z opla, kilkakrotnie włamywał się też do systemu bankowego i w transakcji zbliżeniowej płacił za zakupy w różnych sklepach oraz na stacji paliw w Śremie.

31-latek usłyszał już zarzuty i złożył wyjaśnienia. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności.

W kontekście tej sprawy apelujemy o zachowanie podstawowych środków ostrożności, bo niestety zdarza się, że “okazja czyni złodzieja”. A przecież wystarczy nie zostawiać w samochodach dokumentów, portfeli, pieniędzy i innych cennych rzeczy. Wysiadając powinniśmy też pamiętać o zamknięciu auta. W sumie są to bardzo proste czynności, a mogą uchronić nas przed działaniem amatorów cudzej własności.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.