|

Niewybuch na terenie śremskiej Odlewni Żeliwa

Śremscy policjanci zabezpieczali dziś niewybuch. Pocisk artyleryjski został znaleziony na Odlewni Żeliwa w Śremie, podczas prac budowlanych. Ostatecznie został zabrany przez saperów z Poznania.

25 października br., o godz. 12.46, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie na terenie firmy prawdopodobnie ujawniono niewybuch.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli, przy pomocy taśmy odgrodzili zagrożony rejon.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że niewybuch został ujawniony podczas prac budowlanych związanych z utwardzeniem terenu pod parking. Policjant z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego wstępnie stwierdził, że znaleziony niewybuch to pocisk artyleryjski bez zapłonu, kaliber 110 mm o długości 450 mm, pochodzący z czasów II wojny światowej.

Policjanci zabezpieczali rejon znalezienia niewybuchu do czasu zabrania go przez saperów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z Poznania.

W tym roku na terenie kraju niewybuchy często były ujawniane podczas grzybobrania. Bez względu na okoliczności znalezienia niewybuchu trzeba koniecznie pamiętać o tym, aby nie podejmować prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do sytuacji zagrażających życiu. Należy jak najszybciej powiadomić Policję.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.