Policjanci z grupy SPEED po raz pierwszy na drogach powiatu śremskiego

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie
Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W ciągu kilku godzin policjanci z grupy SPEED na drogach powiatu śremskiego namierzyli 28 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Mundurowi zatrzymali motocyklistę, który pędził z prędkością 155 km/h przy dopuszczalnej 90 km/h, nie miał uprawnień do kierowania i okazał się osobą poszukiwaną. Zatrzymali też prawo jazdy piratowi drogowemu, który drastycznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

27 sierpnia br. policjanci drogówki wchodzący w skład Zespołu SPEED, po raz pierwszy, przeprowadzili akcję na drogach powiatu śremskiego.

Grupa „SPEED” została powołana decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drogach całego garnizonu wielkopolskiego. Tworzy ją zespół policjantów drogówki, którzy są doświadczonymi i profesjonalnymi kierowcami. To specjaliści w ściganiu piratów drogowych, którzy potrafią skutecznie i jednocześnie bezpiecznie eliminować z drogi zagrażających innym kierowców.

W skład zespołu SPEED, który działa na terenie powiatu śremskiego, wchodzą policjanci ruchu drogowego z Poznania, Środy Wielkopolskiej i dwóch funkcjonariuszy ze Śremu.

Wczoraj, mundurowi przeprowadzili akcję na drogach wojewódzkich nr 434 i 432. W sumie, w ciągu zaledwie kilku godzin, ujawnili 34 wykroczenia w ruchu drogowym, nałożyli 32 mandaty, w tym aż 28 za przekroczenie przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze w rejonie Zbrudzewa zatrzymali motocyklistę, mieszkańca Poznania, który kierując motocyklem Kawasaki pędził z prędkością 155 km/h przy dopuszczalnej 90 km/h, nie miał uprawnień do kierowania i okazał się osobą poszukiwaną celem ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Mężczyzna został ukarany mandatami na ogólną kwotę 800 złotych i na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Podczas działań policjanci namierzyli też pirata drogowego, mieszkańca Borku Wielkopolskiego, który w Dolsku kierując audi pędził z prędkością 101 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

Następna akcja Zespołu SPEED już niebawem. Policjanci będą działać zdecydowanie, aby ukrócić karygodne zachowania na drogach, które mogą być przyczynami tragedii.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.