Płyta boczna zamieniła się w piach, bo… zniszczyła się uszczelka. Co dalej? Czekamy.

Płyta boczna zamieniła się w piach, bo... zniszczyła się uszczelka. Co dalej? Czekamy.
Płyta boczna zamieniła się w piach, bo... zniszczyła się uszczelka. Co dalej? Czekamy.
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Kilka dni temu alarmowaliśmy (a właściwie już nie było co alarmować) na facebooku, że płyta boczna przy Stadionie Miejskim w Śremie ulega całkowitej degradacji. Jak się okazało winna była… uszczelka, która uległa zniszczeniu. Uszczelka była w pompie, która nawadnia boisko. Teraz pompa jest w serwisie, więc… czekamy. Murawa zamieniła się w piach, a planu B niestety brak.


Właścicielem stadionu, jak i murawy bocznej jest Urząd Miejski w Śremie, natomiast opiekę nad terenem sprawuje firma ogrodnicza Zarządzanie nieruchomościami TWÓJ DOM I OGRÓD. Poprosiliśmy właściciela firmy o komentarz w tej sprawie:

Dzień dobry

W dniu 1 maja stwierdzono awarię pompy, która nawadnia boiska (awaria nastapiła przypuszczalnie w nocy z dnia 30 kwietnia na 1 maja), gdyż z pomieszczenia kasy wypływała woda, zauważył to pracownik w trakcie obchodu obiektu.

2 maja pompa została wyłączona z układu i po konsultacjach z firmą Batt Instal (obsługuje pompy tego typu) stwierdzono, że uległa zniszczeniu uszczelka. Następnie w związku z tym, że w czwartek był dzień wolny, 4 maja zawieziono pompę do serwisu. Od tej pory czekamy na jej pilną naprawę i odbiór.

W związku z panującymi dość wysokimi temperaturami i brakiem opadu płyta boczna, zaczęła przysychać. Na płycie głównej do wczoraj stwierdzono znikome ślady przysychania murawy.

Po odbiorze pompy w trybie pilnej przystąpimy do regeneracji przyschniętej murawy, poprzez odpowiednie zabiegi agrotechniczne.

Z poważaniem

Stanisław Kubisiak

Naturalnie na całość duży wpływ miały dni wolne, oraz wysokie temperatury. Niestety z naszej wiedzy murawa już jest nie do odratowania i zastanawiamy się, czy do tej sytuacji doszłoby, gdyby terenem opiekowały się klubu sportowe, które po prostu z niej korzystają na co dzień. Dokładnie tak jest na przykład w Zaniemyślu, Środzie Wielkopolskiej, Racocie. Tam nie ma takiego problemu…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.