Książki: Karolina Wilczyńska "Rok na Kwiatowej. Zamarznięte serca" / Jerzy Strzelczyk "Otton I Wielki" [KONKURS]

Rok 2018 zadomowił się już na dobre, a na zakończenie pierwszego miesiąca mamy dla Was bardzo ciekawe propozycje książkowe.

Karolina Wilczyńskaautorka najpiękniejszej literatury obyczajowej. Kobieta ze wszystkimi zaletami i wadami swojej płci: wrażliwa, emocjonalna i romantyczna, ale bywa też kapryśna, złośliwa i bezwzględna. Najważniejszy jest dla niej człowiek i jego emocje. Prawie najważniejszy. Zaraz po miłości. Najnowsza powieść to próba zrozumienia, że przeszłość zawsze nas odnajdzie, nie możemy od niej uciec: przedstawiamy “Rok na Kwiatowej. Zamarznięte serca”.
Zima przychodzi nieoczekiwanie. A z nią mróz tak wielki, że mrozi serce. Wtedy potrzebujemy kogoś, kto otuli je ciepłem, roztopi lód i pozwoli uwierzyć w nadejście wiosny.
Liliana stoi przed trudnym zadaniem: musi zaopiekować się córką kuzynki, która zatrzymuje się u niej na jakiś czas. Nastolatka sprawia sporo kłopotów i gdy Liliana postanawia z nią poważnie porozmawiać, dowiaduje się o traumatycznych przeżyciach dziewczyny. Pod adresem partnera Liliany padają poważne oskarżenia. Niespodziewanie okazuje się też, że Liliana musi zmierzyć się z własną, trudną przeszłością. Jakie decyzje podejmie ? I czy ostatecznie uda jej się odnaleźć wspólny język z zamkniętą w sobie nastolatką ?
Najnowsza powieść to próba zrozumienia, że przeszłość zawsze nas odnajdzie, nie możemy od niej uciec.
Jerzy Strzelczyk – wybitny polski historyk, znawca średniowiecza polskiego i powszechnego, autor kilkudziesięciu książek, z których wiele było tłumaczonych na języki obce. Jego opracowania dziejów Gotów, Wandalów, Longobardów i Słowian połabskich cieszą się niemalejącym zainteresowaniem, podobnie jak biografie Mieszka I i Bolesława Chrobrego. My proponujemy Wam pierwszą polską biografię wielkiego władcy Niemiec “Otton I Wielki”.
POZNAJ BARWNE ŻYCIE IMPERATORA, TYTUŁUJĄCEGO MIESZKA I PRZYJACIELEM CESARSTWA.
Otton I był władcą wyjątkowym, znacznie przekraczającym standardy epoki, którego porównać można jedynie z Karolem Wielkim. Posiadał cechy wielkiego przywódcy, odznaczał się poczuciem sprawiedliwości, umiał wykorzystywać swoje talenty militarne i dyplomatyczne.
Kiedy w 962 roku został koronowany na cesarza Rzymu, przestał być jednym z wielu europejskich władców, a zaczął przewodzić całemu chrześcijańskiemu światu. Nad pogańskimi nieprzyjaciółmi – Madziarami, Normanami i przede wszystkim Słowianami połabskimi odnosił walne zwycięstwa, z Mieszkiem I potrafił zawrzeć korzystny dla obu stron sojusz. Swemu synowi, Ottonowi II, zostawił państwo silne i stabilne.
Wpływ Ottona I na czasy, w których żył, był tak doniosły – w dziedzinie sztuki, literatury, architektury – że termin „epoki ottońskiej” upowszechnił się w historii.
 

Zainteresowała Ciebie któraś propozycja ? Chcesz ogrzać swoje serce wśród przyjaciółek z Kwiatowej ? A może poznać barwne życie wielkiego władcy Niemiec ?

 

KONKURS !!!

Mamy dla WAS owe książki 🙂

Wystarczy napisać NAM imię i nazwisko autora 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do soboty, 3 lutego br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku, google+ lub twitterze – jesteśmy prawie wszędzie 🙂 a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Wygrały następujące osoby:

 

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl
Karolina Wilczyńska “Rok na Kwiatowej. Zmarznięte serca”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/rok-na-kwiatowej-zamarzniete-serca/

Jerzy Strzelczyk“Otton I Wielki”: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/486/otton-i.html

 

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_naszsrem_pl

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Podobne wpisy

8 komentarzy

  1. Normalnie wybrałbym Ottona, ale czego nie robi sie dla przyszłej żony 😀 poproszę o książkę Karoliny Wilczyńskiej 🙂

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.