Oświadczenie UKS Śrem w sprawie decyzji PZPN

Dzisiaj otrzymaliśmy informację o decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie protestu przeciwko UKS Śrem. Przypomnijmy, iż protest dotyczył UKSu, który nie dopełnił wszystkich formalności z uczestnictwem swoich zawodników podczas powiatowych eliminacji “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Więcej o decyzji tutaj: Protest przeciwko UKS Śrem: jest decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dzisiaj otrzymaliśmy również oświadczenie Uczniowskiego Klubu Sportowego Śrem w tej sprawie, który publikujemy.

Z dużą radością i satysfakcją informujemy, że zgodnie z przesłaną do nas odpowiedzią z PZPN w sprawie protestu wniesionego przez członka zarządu klubu KSGB Manieczki p.Jędrzeja Drobińskiego zmierzającego do wykluczenia naszych drużyn z udziału w turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” podtrzymano w pełni poprzednie stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej o weryfikacji UKS Śrem, jako uczniowskiego klubu sportowego i przyjęciu nas do XVIII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Nasz klub znajduje się w trakcie procedury regulowania swojej sytuacji prawnej, co zgodnie z Regulaminem rozgrywek turnieju o Puchar Tymbarku dopuszcza nas do gry w tym turnieju.

Niech stanowisko PZPN będzie przykładem na naszym lokalnym „podwórku”, w jaki sposób powinny być rozstrzygane sporne kwestie. Nigdy w duchu oskarżeń, podejrzeń i nienawiści zatruwających sportowe środowisko (zwłaszcza dziecięce), a zawsze na korzyść rozwoju dzieci i młodzieży w duchu pozytywnych emocji i ducha fair play.

Gratulujemy zatem naszym zawodnikom pięknej postawy w turnieju, gry fair play ze swoimi rówieśnikami i cieszymy się z Waszych pozytywnych emocji, jakich doświadczyliście w trakcie tych rozgrywek. Dołożymy jak zawsze wszelkich starań abyście mogli ich doświadczać w kolejnych meczach i turniejach.

Dziękujemy naszym rodzicom i kibicom za wsparcie i zaufania okazane tej sytuacji klubowi.

Przykro nam, że dzieci biorące udział w pięknej, sportowej imprezie musiały być świadkami zachowań działaczy polegających na obscenicznych gestach i wulgaryzmach kierowanych pod adresem organizatorów Tymbarku. Osobna procedura wyjaśniająca takie zachowanie p. Jędrzeja Drobińskiego członka zarządu KSGB Manieczki została wszczęta przez organizatorów Tymbarka z ramienia PZPN.

Incydent ten dobrze oddaje narastającą od kilku lat złą atmosferę wokół sportu w Śremie psującego wizerunek naszego miasta i powiatu poprzez nieuzasadnione donosy i naganne, wulgarne zachowania niesłusznie protestujących działaczy w obecności dzieci uczestniczących w sportowych zawodach. Mamy nadzieję, że w trosce o promocję i dobre imię Śremu takie destrukcyjne działania w skali lokalnej, ale również przedstawiające naszą społeczność w negatywnym świetle w skali całej Polski, będą w naszym mieście wreszcie napiętnowane.

UKS Śrem, jako klub, który wychowuje przez sport poleca swoim podopiecznym na przyszłość sprawdzoną i jedyną słuszną, zwłaszcza w takich sytuacjach, zasadę „zło dobrem zwyciężaj”.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.