Bestialskie zachowanie w Śremskim Zoo. Wandale zabili Łabędzia Czarnego.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W nocy z czwartku na piątek doszło w Śremskim Zoo do bestialskiego zachowania. Wandale poza zniszczeniem drewnianych ławek i figur zwierząt bestialsko zabili Łabędzia Czarnego. Odpowiednie służby zostały już dziś poinformowane o całym zdarzeniu. Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy akt wandalizmu w naszym lokalnym zoo. W nocy, z czwartku 26 maja na piątek 27 maja zniszczono ogrodzenie do kangurów i wypuszczono je poza ogrodzenie.
Specjalny komunikat w tej sprawie wydali opiekunowie Śremskiego Zoo na facebooku:

Z ogromną złością i bezsilnością piszemy dzisiejszy post na FB. Przyszło nam się dziś zmierzyć z najgorszym z możliwych ludzkich zachowań. Dzisiejszej nocy wandale poza zniszczeniem drewnianych ławek i figur zwierząt bestialsko zabili Łabędzia Czarnego. Z uwagi na fakt, iż profil odwiedzają dzieci nie będziemy publikować zdjęć i opisywać szczegółów tego nieludzkiego czynu. Zastanawiamy się cały czas ile trzeba mieć w sobie nienawiści by posunąć się aż tak daleko. By zabić niewinne niczego zwierzę. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że te osoby otaczają nas na co dzień, uśmiechają się do nas, a w nocą niszczą to wszystko co od lat budujemy dla nas – mieszkańców naszej gminy by edukować, poznawać i przybliżać życie zwierząt najmłodszym. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań by zwierzęta, które u nas mieszkają miały wszystko czego potrzebują. Są pod stała opieką lekarza weterynarii, pracuje z nimi dwóch opiekunów, dostają najlepszą z możliwych karmę.
W taki dzień jak dziś opadamy z sił bo ktoś jednym posunięciem niszczy ich dom i zabija członków zwierzęcej rodziny. Dla nas dziś dzień bardzo smutny…
Odpowiednie służby zostały już dziś poinformowane o całym zdarzeniu.

22 odpowiedzi

  1. Niech wszystko naprawią i dbają o to miejsce w ramach prac społecznych! Z tego korzystają nasze dzieci a jakies dupki niszczą to w straszny sposób zabierając uśmiech naszych dzieci! Powinni się wstydzić!!!

  2. Jak ja czytam to mi się śmiać chce…. Masakra tak wgl to o zwierzeta dba sloneczna szostka nie burmistrz a dwa w sumie racja zamiast remontować ratusz niech da mieszkania w koncu ludziom 😉 a ci co to zrobili to na pewno nie pozostana bezkarni a jak chcecie monitoring albo ochronę to rozplanujcie to miedzy sobą i pilnujcie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: