Wielopoziomowy parking przy ul. Chłapowskiego – jesteś za czy przeciw? [Ankieta]

Wielopoziomowy parking przy ulicy Chłapowskiego w Śremie podzielił mieszkańców zanim jeszcze rozpoczęła się tak naprawdę o nim dyskusja. Plany zagospodarowania miejsc parkingowych na „starym targowisku” przedstawił podczas  spotkania z mieszkańcami 9 lutego br. prezes śremskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Marek Chmiel. Niestety grupa mieszkańców bloków przy ulicy Chłapowskiego wyraziła swój mocny sprzeciw.
Wielopoziomowy parking przy ul. Chłapowskiego – o co tak naprawdę chodzi?

Plany Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie są bardzo ambitne. Nowe budynki mieszkalne, które znajdowałyby się w pobliżu bloków Chłapowskiego 31 i 33. oraz budynek mieszkalno usługowy, który objąłby aktualne targowisko rolne. To niestety oznacza wymóg zwiększenia miejsc parkingowych, których już w tej chwili na Jezioranach w Śremie brakuje.

Stąd plany wybudowania wielopoziomowego parkingu, który powstałby na miejscu „starego targowiska”. Na dachu parkingu mogłyby powstać korty tenisowe.

Pomimo, że jest to wstępny pomysł już zdążył podzielić śremian. Jedni są „za” widząc wszystkie atuty takiego rozwiązania: w końcu przestałoby brakować miejsc parkingowych.

Na facebooku powstała już nawet grupa osób otwarcie broniących projekt:

Drudzy są „przeciw” twierdząc, że pojawi się większy hałas, budowla zasłoni mieszkańcom słońce, w zieleni okalającej parking pojawią się robaki, a piłki tenisowe z kortów będą „lądowały” w oknach mieszkań.

Jak przekonuje Karolina Ankudowicz, Członek Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, projekt można dostosować do uwag mieszkańców, a parking może ostatecznie być także dwupoziomowy a nie taki wysoki jak na wizualizacji. Nie ma bowiem ostatecznego projektu.

Wielopoziomowy parking przy ul. Chłapowskiego – jakie jest twoje zdanie?


 

 

 

 

 

Similar Posts

37 Comments

 1. Niech najpierw zadbaja o reszte blokow bo sa jeszcze nie ocieplone a co sie z tym wiaze grzyb i jeszcze raz grzyb sama plesn na scianach szczytowych bloku.a nie inwestycje.

 2. utrzymanie takiego obiektu kosztuje jeśli ktoś myśli ze zadarmo będzie parkowal to jest w błędzie. spójrzcie na czynsze jakie są kuriozalnie wysokie z niewiadomych powodów. pytanie spółdzielnia wybuduje to za pieniądze z naszych opłat i zadarmo będzie go udostępniać. dla mnie to inwestycja a sama nazwa inwestycji z definicji to zarobek;)

 3. A ja proponuję zadbać i wizerunek Sremu 🙂 slogan „Śrem moje miasto” jest fajny ale widok całej masy kup na chodnikach, walajacych się papierów wszędzie gdzie się da to nic atrakcyjnego,a przekraczając most w stara cześć miasta to już wgl nic fajnego.

 4. Dlaczego, jak w całej Europie, nie można tego parkingu wybudować pod ziemią a na miejscu obecnego targowiska zaplanować tereny zielone, czy choćby wspomniane korty?

 5. Jestem na TAK. Drogi z przed 30 lat, gdzie tylko nieliczni w bloku mieli samochody. Dziś prawie każdy po 18 roku życia ma pojazd. Gdzie maja parkować. Nie mamy wyjścia.

 6. Ja mam wątpliwości …. bo sama oddałam wczoraj 5 a dzisiaj 4 głosy więc jak jest weryfikowana ???? jak była by weryfikowana to oddając 1 głos to nie byłoby możliwości oddania drugiego bo byłoby zablokowane …. jak to ma miejsce przy innych tego typu ankietach…. ????

  1. Nie ma możliwości oddania dwóch lub więcej głosów dziennie z jednego komputera. Przy takiej próbie pojawia się komunikat: „Dzięki, ale już oddałeś głos ;)” Proszę sprawdzić 😉 Pani również oddała jeden głos.

  2. Proszę dokładnie przeczytać nasz pierwszy komentarz: „Nie ma możliwości oddania dwóch lub więcej głosów dziennie z jednego komputera. Przy takiej próbie pojawia się komunikat: „Dzięki, ale już oddałeś głos ;)””

  3. Przykro nam, ale niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić wiarygodności Pani stwierdzenia. Musimy wierzyć Pani na słowo, podobnie jak Pani nam. Innego wyjścia niestety chyba nie ma 😉 Spokojnego wieczoru.

  4. Jest komunikat …. powróć do ankiety …. i oddaję kolejny głos i można tak robić na okrągło …. a powinien chociaż być komunikat twój głos został przyjęty …. więc jak tu wierzyć w rzetelność ?????

  5. Przykro nam, ale niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić wiarygodności Pani stwierdzenia. Musimy wierzyć Pani na słowo, podobnie jak Pani nam. Innego wyjścia niestety chyba nie ma 😉 Spokojnego wieczoru.

 7. Panie Bogdan Kulawski, to bardzo proste. Ankieta ma za zadanie pokazać ile osób jest „za” wybudowaniem parkingu, ale ile osób jest „przeciw”. Nie ma niczego udowadniać

  1. Maria Mikołajczak Doskonale rozumiemy Państwa sprzeciw budowie parkingu, ale dlaczego jest to sprawa jedynie mieszkańców Chłapowskiego 4, 6, 8? Przecież wielopoziomowy parking ma powstać w naszym mieście. My też jesteśmy jego mieszkańcami 😉 Postanowiliśmy po prostu zapytać śremian co sądzą o jego budowie. Ta ankieta nie spowoduje, że parking powstanie, bądź nie. …jednakże bardzo dobrze obrazuje, co o jego budowie sądzą śremianie. Zdecydowana większość jest „za”.

  2. Oczywiście niech powstanie … ale na zebraniu w sali SM były rozmowy na ten temat … przecież …. jest tyle miejsca przy Grunwaldzkiej … jest plac po tymczasowym targowisku przy „Iguanie” …. to czy musi to być w środku osiedla pod oknami ???? ale SM to nie interesuje bo to nie tylko o parking chodzi ….. więc jak już to niech ankietę przeprowadzi SM wśród najbliższych bloków i zainteresowanych mieszkańców ….. a nie jak Wy to robicie ….

  3. Maria Mikołajczak Przecież nasza ankieta jest zupełnie niezależna od SM. Prosta, czytelna: tak lub nie. Dlaczego miałyby nie powstawać takie ankiety? Przecież one bardzo dobrze obrazują pogląd mieszkańców Śremu. Nie mamy nic przeciwko, aby SM również zrobiła taką ankietę. Niech powstanie kilka ankiet stworzonych przez różne źródła 🙂 Jesteśmy za 😉

  4. Dobrze …. ale puszczając taką ankietę nie wyjaśniliście po co ją robicie i komu ma służyć ??? czy tylko przeprowadzacie sondę wśród mieszkańców … zrobiliście mętlik mieszkańcom … bo byli przekonani ,ze jak zagłosują „za” to na pewno parking powstanie …. bo przy Waszym komentarzu ,że … „jeszcze nie rozpoczęto budowy parkingu a podzielono mieszkańców” … więc jak inaczej myśleć ,ze właśnie ta ankieta ma doprowadzić do budowy bo taka jest wola glosujących ….

  5. Maria Mikołajczak Proszę napisać, na jakiej podstawie ktoś mógł sądzić, że ankieta jest stworzona „przez” lub „na zlecenie” Spółdzielni Mieszkaniowej. Po co ją robimy? Napisaliśmy, że chcemy się dowiedzieć, jakie jest zdanie śremian na ten temat. Komu ma służyć? Przede wszystkim nam, twórcom strony naszsrem.pl oraz mamy nadzieję, że wszystkim, którzy są ciekawi opinii mieszkańców Śremu na ten temat.

  6. To jest nasza i tylko nasza sprawa i spółdzielni Naszej. Ankieta jest bez sensu. Nikt nie ma prawa mącić w temacie dotyczącym budowy czegoś na terenie mieszkanców. Parkingu nie będzie i koniec. To jest nasz teren za który płacimy

  7. Nasz Srem podaj mnie do sądu zamknąc faceta bo ma inne zdanie. Proszę zachować trochę umiaru co do innych opini nie mających nic wspólnego z naszym sremem. Owszem Śrem jest nasz( reprezentowałem go przez15 lat z napisem Warta Śrem) od 1974 mieszkam obok tego placu. Było targowisko było strasznie. Zimą praca silników ( grzanie samochodów) latem o 4 rano rozbijanie stanowisk. Mam tego dosyć. Niech zostanie tak jak jest. Parking można wybudowac w innym miejscu. Niech widok z okna będzie widokiem. Pozdrawiam i przepraszam za inne zdanie

 8. Spółdzielnia niech najpierw odda ludziom pieniądze co za parking zapłacili przy wykupie mieszkań. Za
  bloki nr 4 ,nr 6 zapłaciła Odlewnia a bloki nr 8 i nr 12 płacili sami właściciele.Tak pięknie miały wyglądać butiki a z okien mamy kurniki. Jestem przeciwna budowie garażu wielopoziomowego.Tyle innych jest miejsc na Jezioranach a nie w centrum.Smog i ekologia-brawo SPÓŁDZIELNIA.Jeszcze nam wytnijcie drzewka i będzie super .

 9. Największy głos w sprawie garaży powinni mieć mieszkańcy bloków nr 4,6,8 dlatego że oni poniosą wszystkie niedogodności z tym związane. Mieć w centrum Jezioran garaż to rarytas na skalę Śremu. Mam nadzieję że Spółdzielnia zmieni zdanie tak jak wcześniej to zrobili włodarze Spółdzielni

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.