Galeria Posnania – futurystyczna wizja zakupów z geolokalizacją

Galeria, która dokładnie wie kim jesteś, gdzie aktualnie się znajdujesz oraz zna twoje upodobania. Wskaże tobie miejsce parkingowe, poprowadzi do odpowiedniego sklepu oraz zaproponuje promocje, ale tylko te, które spełnią twoje oczekiwania. Wizja przyszłości? Nie, to Galeria Posnania.

Galeria Posnania – futurystyczna wizja zakupów z geolokalizacją

Jeśli jeszcze nie byliście w Galerii Posnania, która mieści się właśnie w Poznaniu, to z całą pewnością o niej słyszeliście. Przestrzennie, jasno i estetycznie. W środku jednak te same sklepy, co w innych galeriach. Co zatem wyróżnia to miejsce od innych? Szybkie WiFi za które odpowiada Netia oraz przede wszystkim sieć, która obsługuje 350 punktów dostępowych rozsianych na 100 tysiącach metrów kwadratowych Posnanii. Każdy najemca ma doprowadzoną sieć światłowodową, a także — przy współpracy z operatorem P4 — sieć mobilną. Po co to wszystko? Każdy element oprócz internetu służy jako narzędzie geolokalizacyjne.

Po zalogowaniu się do publicznej sieci, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji (iOS, Android) lub w przeglądarce można sprawdzić swoje położenie na mapie sklepu. Można również wyznaczyć drogę do interesującego sklepu. Aplikacja pozwoli również podejrzeć obłożenie miejsc parkingowych oraz pokieruje nas do naszego samochodu. Koniec? Nie… podsunie również najciekawsze oferty promocyjne dostosowane do naszych potrzeb.

„To jedno z pierwszych w Polsce wdrożeń usługi geolokalizacji, która wykorzystuje inteligentny system WiFi”

– wyjaśnia Tomasz Kołodziejczyk, Dyrektor Sprzedaży B2B w Netia SA.

„W Posnanii ułożyliśmy ponad 200 km kabli światłowodowych, docierając do każdego z 300 punktów handlowo-usługowych. Nasza sieć połączyła też 350 punktów dostępowych do sieci WiFi, z których mogą korzystać klienci Posnanii. Usługa geolokalizacji w pełni opiera się o naszą inteligentną sieć WiFi” – dodaje.

Sieć WIFI jest dostępna nie tylko w centrum handlowym, swoim zasięgiem obejmuje również najbliższą okolicę. Usługa oferuje także tzw. „mapy ciepła” które pozwalają m.in. dokładnie analizować ruch w galerii, czy obserwować miejsca, gdzie gromadzi się najwięcej odwiedzających.

 

Similar Posts

7 Comments

    1. Pozatym ze faktycznie troche mozna sie zgubic, to aktualnie imo najlepsze centrum handlowe w Poznaniu.

      I te pojedyncze schody które idą tylko do góry. Idziesz kawałek dalej w nadziei ze beda w dol, a tam ustawiione w druga strone schody, ale tez jadace do gory xD Trzeba przejsc 1/2 obiektu dalej zeby zejsc nizej xD

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.