Jasełka inne niż wszystkie w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie

Pomysł p. Barbary Hejne – nauczycielki religii, by zrealizować przedstawienie, w którym dla uczniów zagrają ich nauczyciele sprawdził się już kilka lat temu. W tym roku swoimi aktorskimi umiejętnościami wykazali się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy administracji i obsługi, grając wyraziste i barwne postacie.

Jasełka inne niż wszystkie w Gimnazjum nr w Śremie. Wzięło w nich udział aż kilkunastu pedagogów oraz panie z administracji i obsługi

W jasełkach wzięło udział aż kilkunastu pedagogów oraz panie z administracji i obsługi. Nie mniej liczne było grono uczniów z Koła Teatralnego prowadzonego przez Barbarę Hejne i Alinę Niemier. Na scenie pojawiły się także uczennice z Zespołu Wokalnego, kierowanego przez p. Leszka Wawrzynowicza. Do występu przygotowywali się przez ponad miesiąc, uczyli się ról, uczestniczyli w próbach.

Pani Barbara udzielała im fachowych wskazówek. Okazała się także niezastąpiona w kompletowaniu strojów dla aktorów i kierowaniu pracami nad scenografią. We wszystkich tych działaniach wspierała ją jak zwykle p. Alina Niemier,- nauczycielka biologii która jako współorganizator również czuwała nad przebiegiem całego przedstawienia.

Podczas jasełek kolędy pięknie zaśpiewały nie tylko dziewczyny z zespołu wokalnego, ale również p. dyrektor Karolina Worobiew, która wcieliła się w postać Archanioła. Pani wicedyrektor Lilla Baranowska jako narrator przedstawiła publiczności wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat.

Rolę Marii zagrała nauczycielka języka niemieckiego- p. Michalina Kaczmarek, a towarzyszył jej katecheta p. Marek Juskowiak jako święty Józef. W anioły przeistoczyły się między innymi p. Justyna Gaweł i p. Katarzyna Burliga (nauczycielki historii), p. Julita Jakubiak-Malinowska (bibliotekarka) i p. Ewa Skrzypczak (księgowa). Role karczmarek odegrały p. Anna Koralewska(sekretarka) i p. Ilona Łukaszewska, a kobietę z tłumu żydowskiego p. Marta Gałecka.

Już samo pojawienie się nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi na scenie we wspaniałych kostiumach, ucharakteryzowanych i odgrywających postacie z jasełek bardzo spodobało się publiczności. Przecież na co dzień wszyscy widzą ich w zupełnie innych rolach.

Były też takie humorystyczne momenty, kiedy zachwyceni uczniowie reagowali bardzo spontanicznie, wstawali z miejsc, robili zdjęcia. Szczególnie rozbawił wszystkich p. Krzysztof Sobczyk w roli pasterza- łakomczucha. Jeszcze większy zachwyt wywołało pojawienie się na scenie trzech mędrców ze Wschodu, czyli p. Roberta Piaseckiego(fizyk), p. Roberta Orłowskiego(anglista) i p. Lucjana Wawrzyniaka(wuefista). Prawdziwą furorę zrobili p. Karol Kasperski w roli Heroda i p. Molina Łada jako Herodowa oraz p. Marzenna Sobora w roli Śmierci- na co dzień nauczyciele wychowania fizycznego.

Całe przedstawienie wszystkim tak bardzo się podobało, że publiczność oklaskiwała je na stojąco, a zachęcona przez organizatorów przedsięwzięcia włączyła się do wspólnego odśpiewania kolędy. Ponieważ już wcześniej zapadła decyzja, że 22 grudnia będzie dniem bez lekcji, po przedstawieniu uczniowie udali się ze swymi wychowawcami do sal lekcyjnych, by przy wigilijnych stołach opowiadać o zwyczajach bożonarodzeniowych, śpiewać kolędy, składać sobie życzenia i wymieniać się upominkami.

Premiera jasełek odbyła się w sobotę 17 grudnia. Zaproszeni na nią zostali członkowie rodzin uczniów i pracowników szkoły, a także B. Jabłońska- Naczelnik Pionu Edukacji, K. Ankudowicz- członek Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej, W. Majchrzak i A. Lazar- przedstawiciele Klubu Relax.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/104255705996819409640/albumid/6369566462392188385?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Materiał dzięki uprzejmości Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie

Similar Posts

2 Comments

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.