Tereny stadionu przy ul. Zamenhofa sprzedane. Koniec ponad rocznej wojny.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Zarówno w lokalnej prasie, jak internecie gorącym tematem tygodnia jest potwierdzenie, że tereny stadionu przy ulicy Zamenhofa zostały sprzedane. Ponad rok trwała wojna pomiędzy opozycją, a burmistrzem i prezesem Śremskiego Sportu.

Grunty przy Zamenhofa zostaną sprzedane za 5 milionów złotych brutto. Największym zaskoczeniem jest nawet nie sama sprzedaż terenów, gdyż o tym, że te mogą zostać sprzedane burmistrz Adam Lewandowski nie zaprzeczał (pomimo, że nie udały się trzy przetargi na sprzedaż gruntów przy ul. Zamenhofa), ale kwota, która jest bardzo niska. Zapytany podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, Prezes Śremskiego Sportu Daniel Cicharski stwierdził, że gdyby nie działania grupy radnych można było uzyskać zdecydowanie korzystniejszą cenę.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Poniżej bardzo gorąca, XXV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Śremie z dnia 7 września 2016 r.

https://youtu.be/DXZqE9tUQks

2 Responses

  1. […] W sierpniu 2015 pojawiła się fatalna dla nas wiadomość: śremski basen musi zostać do odwołania zamknięty. Cały rok musieliśmy czekać na informację “co dalej”, bo pieniędzy na gruntowny remont w kasie miasta nie było. Dopiero 5 października 2016 roku rozpoczęły się “na terenie pobasenowym” prace związane z jego modernizacją. Na to, aby opisać w jaki sposób pozyskano środki i jaką drogę musiały one przejść, aby trafić do Śremskiego Sportu (właściciela obiektu) musielibyśmy poświęcić osobny artykuł. Najważniejszą część pokryła jednak sprzedaż terenów stadionu przy ulicy Zamenhofa. […]

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: