Śremski Ekonom w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie został uwzględniony w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości sporządzanego przez dziennik społeczno-polityczny i ekonomiczno-prawny Rzeczpospolita.

Uczniowie kl. II E śremskiego EKONOMIKA znaleźli się wśród wyróżnionych szkół dzięki organizacji imprezy charytatywnej GOL DLA ZUZI.
„Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zgłosili swój udział na portalu Zwolnieni z Teorii w poprzednim roku szkolnym. Jakie były kryteria oceny? Po pierwsze, liczyła się kategoria „autorzy projektów”, czyli liczba uczniów szkoły, którzy ukończyli swój projekt społeczny, tj. zostali finalistami olimpiady, odniesiona do liczby uczniów w szkole. Po drugie, brano pod uwagę jakość projektów, czyli średnią liczbę punktów zespołu z danej szkoły, zdobytych podczas realizacji projektu. Zespoły zdobywały punkty m.in. za liczbę tych, którzy odnieśli korzyść z projektu, za ambitne i profesjonalne planowanie, za pozyskanie partnerów i finansowania czy uzyskaną liczbę wzmianek medialnych o inicjatywie”.

Źródło: Rzeczpospolita – http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.