I Przegląd Małych Form Artystycznych pt.: Pomóż sobie, dbaj o zdrowie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

19 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Śremie, Przedszkole Pod Wierzbami zorganizowało dla przedszkoli z terenu Śremu I Przegląd Małych Form Artystycznych pt.: „Pomóż sobie, dbaj o zdrowie”. Zgłosiło się 8 przedszkoli. Dzieci mogły zaprezentować własną aktywność o tematyce zdrowotnej poprzez recytację, inscenizację utworów literackich, ruch do muzyki, śpiew, instrumentację oraz inne formy aktywności dziecięcej (dobór stroju do utworu, rekwizyty).Czym jest zdrowie? Dla każdego może oznaczać co innego. Jednak bez wątpienia każdy zgodzi się z tym, że na zdrowie ogromny wpływ ma styl życia i środowisko. Przedszkole „Pod wierzbami” od wielu lat jest placówką, która propaguje wśród dzieci zdrowy styl życia, prowadzi wszechstronną edukację zdrowotną, uczy poszanowania zdrowia własnego i innych oraz włącza do tych działań również rodziców i pracowników. Bowiem zachowanie równowagi między stanem fizycznym, psychicznym, emocjonalnym, duchowymi i społecznym każdego malucha jest tam priorytetem.

I Przegląd Małych Form Artystycznych pt.: Pomóż sobie, dbaj o zdrowie

Przedszkole „Pod wierzbami” w swoich działaniach wspierających zdrowy styl życia, 19 kwietnia w Bibliotece Publicznej zorganizowało dla przedszkoli z terenu Śremu I Przegląd Małych Form Artystycznych pt.: „Pomóż sobie, dbaj o zdrowie”. Zgłosiło się 8 przedszkoli. Dzieci mogły zaprezentować własną aktywność o tematyce zdrowotnej poprzez recytację, inscenizację utworów literackich, ruch do muzyki, śpiew, instrumentację oraz inne formy aktywności dziecięcej (dobór stroju do utworu, rekwizyty). Pomysłowości nie brakowało. Przedszkolaki pod okiem swoich pań w interesujący, niekiedy zabawny i przekonujący sposób pokazały jak dbać o zdrowie i dlaczego warto to robić. W przerwach między występami organizatorzy, czyli Przedszkole „Pod wierzbami” zadbali o dobre samopoczucie i stworzenie miłej atmosfery wśród wszystkich uczestników – maluchy gimnastykowały się i tańczyły do muzyki oraz mogły poczęstować się pożywnym koktajlem truskawkowym.

reklama – Przedszkole Pod Wierzbami w Śremie o profilu artystyczno-językowym

Dla uczestników Konkursu przewidziane były nagrody w postaci zdrowych smakołyków, napojów i dyplomów, natomiast dla nauczycieli, którzy przygotowali formę artystyczną – podziękowania.
Organizatorzy Przeglądu – Przedszkole „Pod wierzbami” mają nadzieję, że podjęte działania wzbogaciły i uporządkowały wiedzę dzieci z zakresu troski o zdrowie, bo przecież jest ono wartością , którą oni sami dysponują.

Przedszkole Pod Wierzbami w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.