I Przegląd Małych Form Artystycznych pt.: Pomóż sobie, dbaj o zdrowie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

19 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Śremie, Przedszkole Pod Wierzbami zorganizowało dla przedszkoli z terenu Śremu I Przegląd Małych Form Artystycznych pt.: „Pomóż sobie, dbaj o zdrowie”. Zgłosiło się 8 przedszkoli. Dzieci mogły zaprezentować własną aktywność o tematyce zdrowotnej poprzez recytację, inscenizację utworów literackich, ruch do muzyki, śpiew, instrumentację oraz inne formy aktywności dziecięcej (dobór stroju do utworu, rekwizyty).


// (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
// ]]>

Czym jest zdrowie? Dla każdego może oznaczać co innego. Jednak bez wątpienia każdy zgodzi się z tym, że na zdrowie ogromny wpływ ma styl życia i środowisko. Przedszkole „Pod wierzbami” od wielu lat jest placówką, która propaguje wśród dzieci zdrowy styl życia, prowadzi wszechstronną edukację zdrowotną, uczy poszanowania zdrowia własnego i innych oraz włącza do tych działań również rodziców i pracowników. Bowiem zachowanie równowagi między stanem fizycznym, psychicznym, emocjonalnym, duchowymi i społecznym każdego malucha jest tam priorytetem.

I Przegląd Małych Form Artystycznych pt.: Pomóż sobie, dbaj o zdrowie

Przedszkole „Pod wierzbami” w swoich działaniach wspierających zdrowy styl życia, 19 kwietnia w Bibliotece Publicznej zorganizowało dla przedszkoli z terenu Śremu I Przegląd Małych Form Artystycznych pt.: „Pomóż sobie, dbaj o zdrowie”. Zgłosiło się 8 przedszkoli. Dzieci mogły zaprezentować własną aktywność o tematyce zdrowotnej poprzez recytację, inscenizację utworów literackich, ruch do muzyki, śpiew, instrumentację oraz inne formy aktywności dziecięcej (dobór stroju do utworu, rekwizyty). Pomysłowości nie brakowało. Przedszkolaki pod okiem swoich pań w interesujący, niekiedy zabawny i przekonujący sposób pokazały jak dbać o zdrowie i dlaczego warto to robić. W przerwach między występami organizatorzy, czyli Przedszkole „Pod wierzbami” zadbali o dobre samopoczucie i stworzenie miłej atmosfery wśród wszystkich uczestników – maluchy gimnastykowały się i tańczyły do muzyki oraz mogły poczęstować się pożywnym koktajlem truskawkowym.

reklama – Przedszkole Pod Wierzbami w Śremie o profilu artystyczno-językowym

Dla uczestników Konkursu przewidziane były nagrody w postaci zdrowych smakołyków, napojów i dyplomów, natomiast dla nauczycieli, którzy przygotowali formę artystyczną – podziękowania.
Organizatorzy Przeglądu – Przedszkole „Pod wierzbami” mają nadzieję, że podjęte działania wzbogaciły i uporządkowały wiedzę dzieci z zakresu troski o zdrowie, bo przecież jest ono wartością , którą oni sami dysponują.
Przedszkole Pod Wierzbami w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.