Śremski Klub Sportowy WARTA ogłasza nabór dzieci i młodzież do sekcji bokserskiej

Śremski Klub Sportowy WARTA jak co roku ogłasza nabór dzieci i młodzież do sekcji bokserskiej i zaprasza na treningi boksu w grupie początkującej lub zaawansowanej chłopców. Zajęcia sportowe odbywają się w poniedziałki oraz czwartki o godzinie 18:00 na sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Konstytucji 3 Maja 2 w Śremie.

https://youtu.be/czPrk2EpJXE

Treningi odbywają się pod opieką szkoleniowców ze specjalistycznym przygotowaniem trenerskim oraz pedagogicznym. Klub posiada profesjonalny, atestowany sprzęt sportowy do nauki boksu oraz gwarantuje bezpieczeństwo uczestników w czasie treningów.

Plakat naborowy do sekcji bokserskiej Warty Śrem

Do najbardziej utalentowanych bokserów – wychowanków Śremskiego Klubu Sportowego do roku 1955 należą bez wątpienia Jerzy Walczak i Witold Kaźmierczak.

Jerzy Walczak

Był reprezentantem okręgu szczecińskiego i zawodnikiem I ligowej Gwardii Kraków. Do roku 1950 był on bezkonkurencyjnym bokserem wagi papierowej w województwie poznańskim. Uzyskał tytuł mistrza okręgu juniorów w wadze papierowej oraz kilkukrotnie kilkakrotnie województwo poznańskie w spotkaniach międzymiastowych.

W 1950 roku Jerzy Walczak przeniósł się do Szczecina, gdzie szybko wypracował sobie opinię świetnego boksera. Wielokrotnie reprezentował ten okręg w wadze muszej, a później koguciej. Brał także udział w licznych turniejach bokserskich organizowanych w kraju.

Wśród wielu znakomitych spotkań tego zawodnika bez wątpienia wymienić należy: zwycięstwo nad Patrotą z Gwardii Warszawa, Kowalewskim z Olsztyna, Majkowskim z Kielc.

Złożony przez Jerzego Walczaka Akces do Gwardii Kraków, pozwala mu w pełnym powodzeniem rozwijać talent bokserski i kontynuować karierę sportową. Poza sukcesami indywidualnymi, Jerzy Walczak, jako zawodnik I – ligowej Gwardii Kraków, przyczynił się do zdobycia przez tę drużynę w roku 1954 drużynowego wicemistrzostwa Polski.

Za zasługi sportowe uzyskane w barwach krakowskiej Gwardii – Wisły został odznaczony Złotą Odznaką Jubileuszową z okazji 50-lecia istnienia tego zasłużonego dla sportu polskiego klubu.

Witold Kaźmierczak – uczeń „papy” Stamma

„Przechyl się na prawą nogę i wal co sił prawym sierpem” – powiedział legendarny trener polskich bokserów Feliks Stamm do Witolda Kaźmierczaka.

Niewielu jest ludzi, którzy przez 50 lat tak blisko związani są z jednym miastem, klubem i regionem. Niewielu jest ludzi tak kochających wybrany przez siebie sport, szanujących i ceniących środowisko, które ich ukształtowało.

źródło: ŚKS Warta Śrem

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.