Bezdomnemu, którego nikt nie chciał przyjąć pomogli śremscy policjanci

W ubiegły piątek, 15 stycznia około godziny 18 do salonu sieci komórkowej w Śremie przyszedł mężczyzna. Niezainteresowany zakupami bezdomny nie chciał opuścić sklepu. Około 18.30 na miejsce przybyli śremscy policjanci, którzy wyczuli woń alkoholu.

Po chwili mężczyzna zaczął słabnąć. Niestety przyjęcia bezdomnego odmówiła Ogrzewalnia w Nochowie informując o podejrzeniu u niego choroby zakaźnej. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lesznie również odmówiło przyjazdu karetki, która przewiozłaby mężczyznę do specjalistycznego szpitala. Dyżurny wezwał więc śremskie pogotowie. Lekarz oświadczył, że podstawowe funkcje życiowe mężczyzny są w normie i z uwagi na podejrzenie choroby zakaźnej nie zostanie on zabrany do Szpitala w Śremie. Izba Przyjęć Szpitala w Śremie również odmówiła transportu bezdomnego do specjalistycznego szpitala, który znajduje się na terenie powiatu poznańskiego.

W tym momencie należą się duże brawa dla dzielnicowych, którzy sami policyjnym radiowozem przewieźli bezdomnego mężczyznę do szpitala, który znajduje się na terenie powiatu poznańskiego.

Tej zimy śremscy policjanci pomogli już wielu osobom, które przebywały w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Ponieważ mróz cały czas się utrzymuje musimy być czujni, bowiem dla osób bezdomnych i tych w stanie upojenia alkoholowego takie temperatury są szczególnie uciążliwe i niebezpieczne. Po raz kolejny apelujemy – jeżeli zauważą Państwo jakieś osoby w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu, to prosimy o zgłoszenia. Telefon na nr 997 nic nie kosztuje, a może uratować życie!

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Similar Posts

2 Comments

  1. brawo to sluzba zdrowia powinna zrobić to co zrobili policjanci ale widocznie mają wiecej serca niz Ci ktorzy sa do tego powołani,Jestem dumny z tych policjantow.Czlowiek pijany to też czlowiek.Pracownicy sluzby zdrowia cos nie tak z waszą etyka,

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.