Policjanci przebadali 870 kierujących, pięciu było pod wpływem alkoholu

Trwa akcja śremskiej Policji pn. „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze ujawnili pięciu kierujących samochodami, którzy byli pod wpływem alkoholu. Osobom tym zatrzymano prawo jazdy. Sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Policjanci przebadali 870 kierujących, pięciu było pod wpływem alkoholu

Dziś, od godz. 05.00 trwa akcja śremskiej Policji pn. „Alkohol i narkotyki”. W związku z działaniami na terenie powiatu śremskiego policjanci drogówki i dzielnicowi zorganizowali posterunki kontrolne i w sumie do godz. 12.00 przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 870 kierujących. W tej liczbie pięciu kierujących samochodami było pod wpływem alkoholu. Osobom tym zatrzymano prawo jazdy. Akcja będzie trwała do wieczora.

Około godz. 05.40 policjanci drogówki i prewencji w Zbrudzewie na ulicy Średzkiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Nissan Primera, którym kierował 37 – letni mieszkaniec Śremu. Okazało się, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,20 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Około godz. 06.05 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Zbrudzewie na ulicy Śremskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Scenic, którym kierowała 39 – letnia mieszkanka gminy Śrem. Okazało się, że ta kobieta też jest w stanie po użyciu alkoholu. Poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskała wynik: 0,11 mg/l. Zostało jej zatrzymane prawo jazdy.

Około godz. 06.05 mundurowi z drogówki i prewencji w Zbrudzewie na ulicy Średzkiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Daewoo Matiz, którym kierował 27 – letni mieszkaniec gminy Śrem. Ten mężczyzna również był w stanie po użyciu alkoholu. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,11 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Około godz. 06.45 funkcjonariusze drogówki w Zbrudzewie na ulicy Śremskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Polo, którym kierował 42 – letni mieszkaniec Śremu. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 0,23 mg/l, II badanie: 0,26 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Około godz. 07.08 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Zbrudzewie na ulicy Śremskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Iveco, którym kierował 56 – letni mieszkaniec gminy Śrem. Okazało się, że ten mężczyzna też jest nietrzeźwy. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 0,22 mg/l, II badanie: 0,27 mg/l . Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Kierującym w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny. Natomiast nietrzeźwym kierującym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.