Pożegnanie dyrektora biblioteki – Jerzego Kondrasa

​12 lipca 2021 r. to ważna data  historii Biblioteki Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie. Jest to bowiem dzień pożegnania długoletniego dyrektora biblioteki pana Jerzego Kondrasa, który kierował tą instytucją od 2004 roku.

W okresie działalności dyrektora Kondrasa Biblioteka rozwinęła swoją działalność na wielu płaszczyznach. Głównym zadaniem nadal pozostaje wypożyczanie książek i udostępnianie księgozbiorów mieszkańcom gminy Śrem, jednak zakres działalności kulturalnej instytucji jest znacznie szerszy.

Wydarzeniem, które jeszcze bardziej umożliwiło rozwinięcie skrzydeł, był remont budynku po oddziale zamiejscowym UAM w Śremie i przeniesienie głównej siedziby biblioteki na Grunwaldzką 10. Nowoczesna aranżacja wnętrza i duża powierzchnia obiektu przyczyniła się do możliwości realizacji nowatorskich przedsięwzięć. Do kalendarium biblioteki na stałe wpisały się m.in. przedstawienia teatralne, koncerty, wystawy, spotkania z podróżnikami i autorami książek. Niemałe znaczenie ma działalność wydawnicza, która przybliża i popularyzuje historię regionalną poprzez cykl monografii, biografie czy antologie.

Minione lata działalności Biblioteki, dzięki dyrektorowi Jerzemu Kondrasowi i pracownikom, to wiele interesujących inicjatyw kulturalnych. Hasło przewodnie ZNAJDŹ SWOJE MIEJSCE W BIBLIOTECE nadało kierunek placówce, której inicjatywy spełniają wymagania różnych grup wiekowych i społecznych.

W uroczystym pożegnaniu dyrektora, ze wspomnieniami, gratulacjami oraz podziękowaniami, uczestniczyli Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Śremie Katarzyna Sarnowska, przedstawiciele instytucji kulturalnych, Biblioteki Wojewódzkiej oraz pracownicy.

Od 13 lipca 2021 roku działalność na stanowisku dyrektora biblioteki rozpoczyna pani Anna Laska-Szmyt.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.