|

Festyn z okazji Dni Mechlina [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

W sobotę, 7 lipca br. przy świetlicy wiejskiej w Mechlinie odbyła się kolejna edycja festynu Dni Mechlina.

Oficjalnego otwarcia dokonał sołtys wsi Mechlin Stanisław Ratajczak, który przywitał zaproszonych gości i zaprosił wszystkich uczestników do wspólnego świętowania.

Liczne atrakcje przygotowano dla najmłodszych, którzy uczestniczyli w konkursach: wiedzy o Śremie, trafiania woreczkami do wyznaczonego celu, skakaniu z balonikami, czy przenoszeniu jajka na łyżeczce. Każde dziecko, jak i dorosły mógł także pomalować sobie twarze w kolorowe wzory.

OSP z Niesłabina, która bierze udział w różnych inicjatywach zaprezentowała pokaz ratowania topielca oraz sprzęt którym dysponuje. Strażaczki wraz z dowódcą Grzegorzem Wiśniewskim próbowali swoich sił w tańcach zumby oraz w konkursie cięcia ręczną piłą pnia drzewa.

Podczas festynu w Mechlinie nie mogło zabraknąć lokalnych słodkości, które są znane w całym powiecie oraz loterii fantowej, w której można było wygrać m.in.: rowery, kanapy, odkurzacz i wiele innych nagród.

Podczas całego wydarzenia można było zauważyć sporą grupa seniorów, którzy w ramach projektu “Śremski senior. Inicjator i organizator społeczny” wsparła organizatorów obecnością.

Kilka słów do uczestników imprezy powiedzieli starosta Zenon Jahns oraz zastępca burmistrza Bartosz Żeleźny, który mówili o ścieżce pieszo-rowerowej wywołanej przez sołtysa Stanisława Ratajczaka.

W muzycznej części wystąpił chórek “Ziarenka nadziei”, a wieczorem odbyła się zabawa taneczna do której przygrywał zespół FENIX.

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.